1 nehoda autobusu

Autobus sjel z dálnice do příkopu: zranilo se 25 lidí

, NOVÉ

Témata:

Při dopolední nehodě autobusu na dálnici D35 u Litovle na Olomoucku utrpělo zranění 25 lidí, většinou jde o oděrky či odřeniny, část z nich však má i středně těžká poranění. Autobus při havárii sjel do příkopu. Dálnice je kvůli nehodě uzavřena, policie dopravu odklání po vedlejších cestách, uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nehoda se stala na 250. kilometru ve směru z Mohelnice na Olomouc mezi Litovlí a Unčovicemi. Autobus podle informací ČTK sjel z cesty, zavadil o několik stromů a naklonil se nakonec do příkopu. „Na místě nehody bylo dohromady 25 zraněných, nicméně většina ze zranění je nevážného charakteru. Jde o oděrky či odřeniny. Čtyři cestující však utrpěli středně těžká zranění. Tři lidi museli z havarovaného autobusu vyprošťovat hasiči,“ uvedl mluvčí záchranné služby Hošák.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Podle krajské policejní mluvčí Urbánkové se okolnosti nehody stále vyšetřují. „D35 je ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, uzavřena a policisté provádí odklon dopravy. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, jsou v šetření,“ řekla Urbánková. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic se uzavření dálnice předpokládá přibližně do 14:00.

Uplynulý týden byl zatím nejtragičtější na českých silnicích v letošním roce, při dopravních nehodách zahynuly víc než dvě desítky lidí. Dnes ráno utrpěla těžké zranění školačka v Poděbradech na Nymbursku, srazilo ji auto.

Čtěte také: 

Autobus se srazil s osobním autem. Zraněno je i sedm dětí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.