8

Dvořák v komiksu obletí svět

Světově nejproslulejší český skladatel Antonín Dvořák leží na Vyšehradském hřbitově už 110 let. Zároveň ale v těchto dnech ožívá díky panelové výstavě, která vychází z komiksové biografie od Renáty Fučíkové. Ilustrace Dvořákova života a díla visí do 11. června ve sklepních prostorách Českého centra v Praze.

Celkem 300 obrázků osvětluje nejdůležitější události skladatelova života, osoby, s nimiž se setkal, místa, pro která komponoval. Fučíková obdobně zpracovala také život Tomáše Garrigua Masaryka nebo Jana Amose Komenského.

Návštěvník se může osobně seznámit i se skladatelovým rukopisem, jeho různorodostí v jednotlivých etapách umělcova života, se složitostí notového zápisu. Součástí výstavy jsou portrétní fotografie skladatele: portrét z dětství, mladších let, zralých let a v den úmrtí.

Výstava je zamýšlena jako mezinárodní projekt, po krátké zastávce v Česku se přesune do Chicaga, Hanoje, Havany, Káhiry, Nizozemska, Pekingu, Soulu a Vilniusu.

Příští rok ožije Dvořák také v televizi, režisér Jaroslav Brabec právě natáčí film Americké dopisy, kde autora Novosvětské nebo Rusalky ztvární Hynek Čermák.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.