Charitativní aukce Umělci „Dětem ulice“
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
České sklářství má ve světě zvuk, ale v některých galeriích se nejedná o nejoblíbenější uměleckou techniku, protože se ne nadarmo ví, že to je křehké umění, a to doslova:) My se v Projektu Šance křehkosti nebojíme, jsme pozorní a opatrní, a tak Vás s několika významnými sklářskými umělci můžeme seznámit. Například s Bohumilem Eliášem. Být Mistrem ve 43 letech je prostě fajn. Někdo se umí narodit do správné rodiny. Bohumila zasvětil trpělivě a bez nucení do řemesla jeho otec, přední osobnost výtvarné scény, malíř a velký sklář. „Znal staré fígle, které se dnes nikde neučí,“ říká uznale o tátovi. Je multitalent políbený Pánem Bohem. Jako sochař díla realizuje v bronzu či v jiných sochařských materiálech, malbu rád uplatňuje v kombinovaných technikách a jako sklář je už dnes Mistr, nezaměňujte s mistrem sklenářem, to jeho táta neměl rád :-). Bohumil Eliáš jr. má za sebou nesčetně výstav, sympozií a je zastoupen v mnoha veřejných sbírkách u nás i ve světě.28 let se Projekt Šance snaží pomáhat českým „dětem ulice“. Díky podpoře dárců provozujeme streetworkcentrum, kde funguje program První pomoc v nouzi, a Dům Šance, jehož hlavním programem je pracovní terapie – prevence sociálního vyloučení, díky které se už mnoho mladých lidí dostalo z ulice. Nežijí opuštěně, mají práci, domov a RODINU. Pomáháme „dětem ulice“ postavit se na vlastní nohy.
Přes 50 umělců se rozhodlo „děti ulice“ z Projektu Šance podpořit. Přidejte se k nim. Svými příhozy nám pomůžete pomáhat i nadále. Děkujeme Vám.
Prvním umělcem, kterého bychom Vám rádi představili, je Leoš Suchan, který nás svou tvorbou opakovaně překvapuje. Může být nákupní taška téma pro obraz? Mohou jím být ryby, konvice na kávu nebo česnek? Leoš Suchan nás ohromil, jak umí tyto „modely“ výtvarně proměnit svou hyperrealistickou malbou. A ty detaily! Marně se snažíme rozlišit, jde-li o oleje na plátně, nebo o fotografie. Leošův mistrovský Dialog nabízí oslovující průhled mezi staletími na zátiší, vytvořené jakoby technikou starých mistrů. K obrazu se s chutí opakovaně vracíme, a stále jsme se nedobrali všech jeho vrstev. Naše století má ke starým mistrům daleko, ale Leoš svou profesionální dovedností je jim na dotek. Autor je žákem Michaela Rittsteina a má za sebou množství samostatných i skupinových výstav.
Kombinovaná technika patři mezi umělci k oblíbeným technikám a významně se objevuje i v tvorbě Pauliny Skavove. Prádlo z ptačích pírek se podle jejích slov dá reálně nosit, spíš se ale jedná o artefakt, který má ve sbírkách i naše největší výstavní instituce. „Ráda říkávám, že moje prádlo visí i v Národní galerii,“ usmívá se. Nejde přitom o nic vyzývavého, kousky prádla jsou, stejně jako její realistické sochy, především silně ovlivněné mytologií, pohádkami a také tématem lovu. Paulina je úspěšná sochařka, scénografka a kurátorka, je zastoupena ve sbírkách významných sběratelů. Vysoký umělecko-řemeslný standard její tvorby je v dnešní době výjimečný. Paulinina tvorba je vysoce ceněna a vyhledávána, její slavné dny se nezadržitelně blíží.
České sklářství má ve světě zvuk, ale v některých galeriích se nejedná o nejoblíbenější uměleckou techniku, protože se ne nadarmo ví, že to je křehké umění, a to doslova:) My se v Projektu Šance křehkosti nebojíme, jsme pozorní a opatrní, a tak Vás s několika významnými sklářskými umělci můžeme seznámit. Například s Bohumilem Eliášem. Být Mistrem ve 43 letech je prostě fajn. Někdo se umí narodit do správné rodiny. Bohumila zasvětil trpělivě a bez nucení do řemesla jeho otec, přední osobnost výtvarné scény, malíř a velký sklář. „Znal staré fígle, které se dnes nikde neučí,“ říká uznale o tátovi. Je multitalent políbený Pánem Bohem. Jako sochař díla realizuje v bronzu či v jiných sochařských materiálech, malbu rád uplatňuje v kombinovaných technikách a jako sklář je už dnes Mistr, nezaměňujte s mistrem sklenářem, to jeho táta neměl rád :-). Bohumil Eliáš jr. má za sebou nesčetně výstav, sympozií a je zastoupen v mnoha veřejných sbírkách u nás i ve světě.
Jestli jste dočetli až sem, tak jsme z Vás už skoro udělali kunsthistorika/kunsthistoričku:) Tak se s Vámi na závěr podělíme o pár obrázků a budeme doufat, že kliknete na některý z dalších odkazů…:)
Aukce Projektu Šance Umělci „dětem ulice“ nabízí celkem 138 položek, za jejich prohlížení nic nedáte, za kliknutí v průběhu aukce už ano:).
Celý článek si můžete přečíst zde. Rozcestník aukce Projektu Šance naleznete zde. Více informací o činnosti Projektu Šance najdete zde. Těšíme se na Vás při setkání na aukci Umělci „dětem ulice“.