„Kokain ve Sněmovně není žádná novinka.“ Babiš nazval Vobořila magorem a drogovým lobbistou

BABIŠ VS. VOBOŘIL

„Kokain ve Sněmovně není žádná novinka.“ Babiš nazval Vobořila magorem a drogovým lobbistouAKTUALIZOVÁNO
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se pustil do protidrogového koordinátora Aleše Vobořila. Foto: Michal Čížek / Úřad vlády ČR
1
Domov
Sdílet:

Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš dnes ve Sněmovně zkritizoval národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila za jeho výroky ohledně nálezu kokainu ve Sněmovně, nazval ho magorem. Vadila mu Vobořiloval slova pro server TN.cz, kde koordinátor mimo jiné řekl, že kokain ve Sněmovně není žádná novinka. Za komentář ke kauze zkritizoval i předsedu poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka, který dal nález kokainu do souvislosti s opozičními obstrukcemi. Vobořil sdělil, že případ neotevřel on, ale policie. Podotkl, že se vyjadřuje léta stejně a poslance nesoudí. Umlčování označil za totalitní přístup.

"Kokain ve Sněmovně není žádná novinka a překvapilo by mě, kdyby to tak nebylo," citoval server TN.cz Vobořila. "To, co bych k tomu poslancům řekl, je, že to, co si takhle dávají občas do nosu, tak je mimo jiné podpora rusky mluvících a ruských kriminálních organizací," dodal Vobořil.

"Pane premiére, kolikrát jsem vám řekl, abyste ho okamžitě vyhodil, toho magora," řekl ve Sněmovně Babiš na adresu Vobořila. "To je lobbista za drogy, já ho znám, výlety, konference. Proto jsem nechtěl s ním spolupracovat. To je odéesák, pan premiér si ho vzal," prohlásil Babiš.

Babišovu kritiku vyvolal i komentář předsedy pirátského klubu Michálka pro server Blesk.cz. Michálek řekl, že ho nález nepřekvapuje. "Nějak se o tom tady mluví posledních 20 let a v těch různých klubech, které jsou v okolí Sněmovny," řekl. Nález se podle serveru Seznam Zprávy odehrál po jednom z dlouhých nočních jednání. Michálek dal nález do souvislosti s opozičními obstrukcemi. "Pokud opozice chce vyvolat velký konflikt, tak ho samozřejmě dokáže vyvolat. Je to úplně na nich, jestli k tomu potřebují kokain, aby to vydrželi tak, jako samozřejmě je to zvláštní, protože je to zakázaná látka," řekl Michálek.

Vobořil sdělil, že poslance nesoudí a jen odpovídá na dotazy médií, která se ho na to už léta ptají. "Tak našlo se to ve Sněmovně, nebo ne? Vždyť ať mě za moji kritiku vyhodí na popud Andreje Babiše. Umlčet kauzu je snad totalitní postup. Ať si zametou před vlastním prahem. Já jsem tu kauzu neotevřel, ale policie," uvedl protidrogový koordinátor.

Michálek tím podle Babiše naznačoval, že poslanci ANO nejsou schopni situaci ustát, a proto "šňupli". "No, taková drzost, co si to dovoluje vůbec? Vždyť jejich předseda je symbol šňupání. My určitě ne. Já jsem v životě neměl ani trávu, nic," dodal Babiš. Celá záležitost podle něj vrhá špatné světlo na Sněmovnu, a proto navrhoval, aby ji zařadila na program schůze. Jeho návrh sněmovní většina neschválila.

Babiš dále ve Sněmovně prohlásil, že už několikrát premiérovi Petru Fialovi řekl, aby Vobořila vyhodil. Doplnil, že hnutí ANO nešňupe a připomněl kokainové kauzy Starostů (Dozimetr) a Občanských demokratů (brněnská primátorka Markéta Vaňková). "Vobořil říká, že se užívá kokain ve Sněmovně běžně a dlouhodobě. A mohli bychom to vidět tedy, kdo to užívá? Dejte nám seznam. Pan Michálek tady není, ten taky jako mluvil o tom, že to je normální. On říkal, že už dvacet let. No, tak pokud jsem dobře počítal, před dvaceti lety mu bylo patnáct, ale on o tom něco ví. My víme, kdo má nálepku drogovou, ne? Piráti, to je jasný, ne?" uvedl Babiš.

Nejde o první případ, kdy expremiér Babiš použil ve Sněmovně silnější výraz. Babiš již letos v lednu nazval při svém projevu ve Sněmovně Rakušany magory a zdůvodnil to tím, že v rakouské vládě mají zastoupení Zelení. Později ale na sociálních sítích uvedl, že jeho výrok nesměřoval k rakouským občanům, ale k Zeleným.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články