1 Smrt miliardáře

Ve Francii zemřel čínský miliardář Wang Ťien. Zřejmě spadl při focení ze zdi

NOVÉ

Témata:

V důsledku pádu během obchodní cesty ve Francii zemřel čínský miliardář Wang Ťien, spoluzakladatel a šéf čínského konglomerátu HNA Group. Oznámila to firma. Wangova smrt komplikuje snahy o restrukturalizaci HNA a splacení půjček, kterými konglomerát financoval svou expanzi, píše agentura Reuters.

Firma uvedla, že Wang zemřel v úterý ve věku 57 let poté, co utrpěl „vážná zranění“ při pádu v Provence. Neposkytla však žádné další podrobnosti. Podle místní policie Wang zřejmě nešťastnou náhodou spadl ze zdi při pózování pro fotografii.

Wang vlastnil ve společnosti HNA patnáctiprocentní podíl. O řízení podniku se dělil se spoluzakladatelem Čchenem Fengem, který je majitelem stejně velkého podílu. Wang měl podle zdrojů agentury Reuters na starosti strategii a řízení běžného provozu podniku.

Wang pomohl vybudovat z HNA jednu z největších světových firem s aktivitami v leteckém sektoru, turistice i bankovnictví. HNA po celém světě zaměstnává přes 400 tisíc lidí a vlastní významné podíly v největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank či v hotelovém řetězci Hilton.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Čína výrazně snížila cla na auta a spotřební zboží


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.