Ano, budu kandidovat do Senátu, oznámil Marek Hilšer

Hilšer do Senátu?

Ano, budu kandidovat do Senátu, oznámil Marek HilšerNOVÉ
Marek Hilšer Foto:

FOTO: MarekNaHrad.cz

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Bývalý neúspěšný kandidát na post prezidenta, lékař a vysokoškolský učitel Marek Hilšer, už má představu o své politické budoucnosti. Počítá s tím, že bude na podzim kandidovat v Praze do Senátu.

„Ano, budu kandidovat,“ potvrdil Hilšer v rozhovoru pro iDnes.cz. Zatím nechtěl napevno říci, ve kterém obvodu bude kandidovat, ani zda chce kandidovat s podporou některé politické strany.

Hilšerovi je nejbližší obvod 26, který do této městské části také zasahuje a kde se na podzim konají senátní volby. Zde je momentálně senátorem nestranický Libor Michálek zvolený s podporou Pirátů, lidovců a zelených.

Před prezidentskou volbou, ve které dostal 454 949 hlasů od 8,83 procenta voličů, měl Hilšer největší podporu ve vnitrostranické anketě Pirátů. Šéf Pirátů Ivan Bartoš už oznámil, že si s Hilšerem naplánoval schůzku. Už v neděli se s Hilšerem podle Hospodářských novin potkal šéf TOP 09 Jiří Pospíšil.

Hilšer je pro strany zajímavý, protože bez většího nasazení peněz dokázal v prezidentské volbě oslovit téměř stejný počet voličů jako Pavel Fischer i Michal Horáček, jejichž kampaň přitom byla výrazně masivnější. Všichni tři pak před druhým kolem podpořili Jiřího Drahoše, který podlehl Miloši Zemanovi.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet: