1 Rodina Kočkových

Rodinné prokletí? Václava Kočku ml. zastřelili, Jan Kočka ml. zemřel na dálnici

, NOVÉ

Témata: ,

Před deseti lety, 9. října 2008, po autogramiádě a křtu knihy tehdejšího šéfa ČSSD Jiřího Paroubka v pražské restauraci Monarch, zastřelil podnikatel Bohumír Ďuričko po krátké rozepři syna provozovatele pražské Matějské pouti Václava Kočku mladšího. Kontroverzní rodina před týdnem zažila další ztrátu, když v tragické nehodě zahynul i Jan Kočka mladší. Jeho otec se zase zapletl do kauz, které souvisí s fiktivními zakázkami a krácením daní.

Ďuričko si do roku 2017 odpykával trest odnětí svobody 12,5 roku, vloni 30. října byl podmínečně propuštěn. Letos se přejmenoval a jeho nové jméno zní Benedikt Reinhold Diera. Rovněž si vyřídil živnostenský list na práci řidiče.

Ďuričko se před deseti lety dostal s Kočkovými do sporu ohledně výše finančních obnosů, které měli všichni u sebe. Při hádce jej pak Kočka mladší udeřil nejméně jednou do obličeje. Podnikatel v reakci na to vytáhl legálně drženou zbraň a svého protivníka třikrát střelil.

Během následného vyšetřování i poté u hlavního líčení odmítal, že by chtěl Kočku zavraždit, a tvrdil, že jen bránil sebe a svou tehdy těhotnou přítelkyni, na kterou podle svých slov po ráně pěstí od Kočky upadl. Soudy však nepřesvědčil, a to ani při opakovaných neúspěšných žádostech o obnovu svého procesu. Odsouzen byl definitivně v červnu 2009. Za mřížemi pak o celé kauze sepsal knihu s názvem Kočkoviny.

V uplynulých letech také soud řešil výši odškodnění pro pozůstalé, v roce 2016 uzavřel Ďuričko s Kočkovou manželkou smír. Ďuričko vyplatil Kočkově někdejší partnerce 550 000 korun za zásah do práva na rodinný život, dalších 150 000 korun musel zaplatit jako náhradu nákladů soudního řízení.

Jan Kočka mladší zemřel v autě

Před více než týdnem zemřel při tragické nehodě také osmadvacetiletý Jan Kočka mladší, synovec zavražděného Václava Kočky mladšího. Podle policie na dálnici D11 mezi Prahou a Hradcem Králové vjel se svým terénním Mercedesem do protisměru a čelně narazil do nákladního vozu. Zemřel jak Jan Kočka mladší, tak řidič kamionu.

„Byla nařízena soudní pitva, jejíž součástí je i toxikologický rozbor,“ uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Martina Fejfarová v reakci na dotaz, zda nemohl být vnuk provozovatele matějské pouti Václava Kočky pod vlivem alkoholu či drog.

Výsledky budou kriminalisté znát nejspíše až za několik týdnů. Vyšetřování tragické nehody tím ovšem skončí, protože jsou oba její účastníci po smrti a není tedy koho stíhat.

Jan Kočka byl vloni obviněn v souvislosti s kauzou, která se týká fiktivních obchodů s neexistujícími reklamními službami. Kvůli tomu také pozastavil své členství v ČSSD. Letos v červnu se rovněž zapletl do případu, v němž daňová Kobra obvinila 25 lidí a čtyři firmy z krácení daní a z praní špinavých peněz v úklidových službách.

Čtěte také: Tragická nehoda při oslavě. V plné limuzíně zemřelo po nárazu 18 lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.