1 SMRT JAKO PROTEST

Smrt fosilním palivem. Právník se upálil na protest proti ničení životního prostředí

, NOVÉ

Témata: , , ,

Prominentní americký právník David Buckel se upálil na protest proti ničení životního prostředí a klimatickým změnám. Ostatky šedesátiletého právníka byly spolu s vysvětlujícím dopisem nalezeny v brooklynském Prospect Parku. Byl známým obhájcem práv LGBT komunity a spolupracovníkem několika skupin zabývajících se ochranou životního prostředí. Informaci přinesl server The New York Times.

Ve vysvětlujícím dopise, který před svou smrtí rozeslal i do několika médií, napsal, že se upálil pomocí fosilního paliva, aby symbolizoval to, co lidé dělají planetě Zemi. „Znečištění ničí naši planetu, snižuje její obyvatelnost skrze vzduch, vodu i počasí,“ vysvětluje podle New York Times v dopise David Buckel. „Má předčasná smrt fosilním palivem odráží to, co děláme sami sobě,“ dodal.

David Buckel pracoval i na známém případu znásilněného a zavražděného Brandona Teeny, o kterém byl v roce 1999 natočen oscarový snímek Kluci nepláčou (Boys Don‘t Cry). „Díky své ohleduplné a odhodlané práci dokázal prorazit mnoho mylných konceptů a ukázat, že je možné a potřebné pro naše hnutí promluvit za šikanované, omezované, mladé lidi z LGBT komunity,“ sdělila pro Huffington Post Camilla Taylor z organizace Lambda Legal, která bojuje za práva LGBT a pro níž Buckel také pracoval.


Čtěte dále: Štvanice na homosexuály: Ruská organizace odvezla z Čečenska 114 ohrožených gayů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.