1 Hitparáda

Nejčastěji streamovanou písní 20. století je Bohemian Rhapsody

NOVÉ

Témata: , ,

Rocková balada Bohemian Rhapsody od britské skupiny Queen je nejčastěji pouštěnou písní 20. století na internetu. Na službách jako Spotify, Apple Music a YouTube zaznamenal titul vlastněný hudebním vydavatelstvím Universal více než 1,6 miliardy přehrání. Druhým nejčastěji přehrávaným songem je Smells Like Teen Spirit od skupiny Nirvana a na třetí příčce je Sweet Child O‘ Mine od Guns N‘ Roses.

Pořadí nejčastěji pouštěných písní na internetu se podle agentury DPA opírá o údaje od začátku provozu jednotlivých streamingových služeb. Například Spotify zahájila činnost v roce 2008 a Apple Music v roce 2015. Nebyla však započítána videa, která si uživatelé internetu stáhli na své soukromé účty na portálu YouTube.

Kapela Queen vydala píseň Bohemian Rhapsody na albu A Night At The Opera z roku 1975. Song se vyjímá svou šestiminutovou délkou i náhlými změnami nálady, tempa i stylu.

Slavnému hitu pravděpodobně dopomohl k ještě větší proslulosti životopisný film Bohemian Rhapsody, který vstoupil i do českých kin minulý měsíc. Snímek vypráví o dobách největší slávy skupiny Queen v čele s frontmanem Freddiem Mercurym.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Freddie Mercury ožívá. Zveřejněn první trailer z nového filmu o skupině Queen


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.