Útočník inspirovaný IS odpálil na Manhattanu bombu. Zranila především jeho

Útočník inspirovaný IS odpálil na Manhattanu bombu. Zranila především jehoAktualizováno
Obrněné vozidlo v ulicích New Yorku poté, co na Manhattanu došlo k výbuchu. Foto:

FOTO: Reuters

Svět

Exploze na Manhattanu

Při výbuchu na Manhattanu v New Yorku byli v pondělí zraněni čtyři lidé, z nichž jeden zřejmě explozi způsobil. S odvoláním na členy městského hasičského sboru to oznámila agentura AP. Pachatel měl podle policejních zdrojů na svém těle připevněnou trubkovou výbušninu, která explodovala. Policie muže zadržela, jeho život není ohrožen.

Tři kolemjdoucí utrpěli lehká zranění, čtvrtým zraněným je útočník. Při explozi muž utrpěl popáleniny na rukou a na břiše. Ostatní zraněné zasáhla tlaková vlna, stěžují si na poškození sluchu a bolesti hlavy.

Exploze vyděsila obyvatele Manhattanu při ranní špičce (před 14:00 SEČ). O motivu ani osobě pachatele zatím nejsou žádné zprávy. Výbuch podle očitých svědků vyvolal paniku, z místa exploze prchali lidé.

Událost jsme sledovali on-line zde

Nálož vybuchla v podchodu metra pod autobusovým nádražím Port Authority, které je nejrušnějším autobusovým terminálem v USA. Nádraží obsluhuje zejména spojení s obcemi ve státě New Jersey za řekou Hudson a místo je jen čtyři bloky od centrálního manhattanského náměstí Times Square.

Zadržený muž není ohrožen na životě, mimo nebezpečí jsou podle agentury AP i další tři lidé, které výbuch zasáhl. Policie uzavřela okolí místa exploze a autobusové nádraží přerušilo provoz. Doprava se zastavila i na osmi linkách metra, které oblast křižují.

Český generální konzulát v New Yorku nemá informaci o tom, že by mezi zraněnými byli čeští občané. Na svém webu to oznámilo české ministerstvo zahraničí. Čechům zdržujícím se v místě incidentu doporučuje, aby dbali pokynů policie.

 

Čtěte také:

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.