1 Zadržení mnohonásobného traviče

Policie zatkla svačinového traviče, je podezřelý z vraždy 21 lidí

NOVÉ

Témata: , , ,

Německá policie vyšetřuje zpětně 21 podezřelých úmrtí poté, co byl zadržen 56letý muž kvůli pokusu o otrávení svačiny spolupracovníka. V jejich firmě z města Schloss Holte-Stukenbrock ve spolkové zemi Severní Porýní-Vesfálsko byl zaznamenán neobvykle vysoký počet případů srdečních záchvatů a rakoviny. Podezřelé případy se týkají pracovníků, kteří se nedožili důchodu, uvedly dnes podle agentury DPA státní zastupitelství a policie v Bielefeldu.

Muž byl zatčen v květnu poté, co ho zachytila bezpečnostní kamera, jak sype podezřelý prášek na sendvič kolegy. Policie upřesnila, že prášek obsahoval octan olovnatý „v množství, která by stačila ke způsobení vážného poškození orgánů“. Při prohledání bytu podezřelého vyšetřovatelé našli další nebezpečné látky jako rtuť, olovo a kadmium. Také podle znalce ze zemského kriminálního úřadu mohla být příčinou předčasných úmrtí ve firmě otrava těžkými kovy.

Na případ se přišlo poté, co si spolupracovník podezřelého všiml neobvyklého poprašku na svém obloženém chlebu. Počínání muže pak doložily i záběry z kamer.

V současnosti je ve firmě podezření na otravu těžkým kovem u dvou lidí. Podle nepotvrzených informací médií je jeden z nich už nějakou dobu v kómatu a druhý se podrobuje dialýze.

Obviněný muž se zatím k podezřením nevyjádřil a nejasný zůstává také jeho motiv. Nyní chtějí vyšetřovatelé vyslechnout příbuzné a lékaře předčasně zesnulých. Poté má být po konzultaci se soudními lékaři zvážena i možnost opětovného prozkoumání jejich ostatků. Policie v Bielefeldu vytvořila 15členné oddělení vražd, které se má soustředit na tyto případy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Rusko na britské ultimátum kvůli otravě Skripala nereagovalo

V supermarketu se v potravinách našly zabodnuté špendlíky


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.