1 Zákonodárce ukázal hýždě

Republikánský poslanec rezignoval, napálil ho známý komik Cohen

, , NOVÉ

Témata: ,

V televizní show odhalil obnažené pozadí, na povel vykřikoval rasistická hesla a napodoboval čínský přízvuk v pokusu odehnat od sebe teroristy. Na základě toho odstupuje Jason Spencer z funkce republikánského zákonodárce v americkém státě Georgia. Před celým národem ho ve svém pořadu totiž napálil známý komik Sacha Baron Cohen.

Sacha Baron Cohen uvedl republikánského politika během své nové show „Who is America?“ do absurdních situací. Komik se vydával za izraelského odborníka na boj proti terorismu, Errana Morada, a americkému politikovi ze začátku vysvětlil, že se účastní školení proti terorismu, jehož výsledkem mělo agitační protiteroristické video. Místo toho ale vzniklo pásmo bizarních scének.

Komik Spencera učí neotřelou taktiku, jak s radikály zatočit. Spencera mimo jiné přiměl odhalit zadek a se staženými kalhotami přinutit teroristu vzdát se. Vysvětlil to tím, že teroristé se bojí homosexuality, takže nikdy nesáhnou na nahé mužské pozadí.

Spencer také na Cohenovu žádost, aby k upoutání pozornosti na únos vykřikoval zakázané slovo začínající na písmeno N, opakovaně zakřičel urážlivé označení černochů. Cohen mu poté řekl, že tohle slovo je ošklivé a že měl na mysli anglické slovo noonie, které je slangovým označením pro ženský pohlavní orgán.

Spencera také naučil, aby se vydával za čínského turistu a s pomocí selfie tyče tajně vyfotil, zda se pod celozahalujícím muslimským ženským oděvem neskrývá terorista.

Rezignace pod tlakem

Po odvysílání dílu Spencer čelil výzvám, aby odstoupil. Nejprve to odmítal, nakonec tak ale učinil. Cohena pak v prohlášení obvinil, že zneužil jeho strachu, že by mohla být jeho rodina napadena. „Můj strach v tu dobu tak zesílil, takže jsem nemohl jasně uvažovat a ani si uvědomit, k čemu jsem dal souhlas, když jsem se zmíněného ‚výcviku‘ zúčastnil,“ uvedl Spencer.

David Ralston, předseda sněmovny reprezentantů v Georgii, uvedl, že jednání a jazyk CNN pana Spencera jsou „odsouzeníhodné“ a dodal, že stát Georgia má navíc.

Guvernér Georgie Nathan Deal označil Spencerův slovník za otřesný a urážející. „Pro takové chování neexistuje omluva,“ napsal na svůj twitterový účet.

Cohen si políčil i na jiné politiky

Podvedenými hosty Cohenova pořadu se stali také někdejší neúspěšná kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová a bývalý americký viceprezident Dick Cheney. Palinová ještě před odvysíláním dílu napsala na facebooku, že byla napálena a že si myslela, že rozhovor poskytuje zraněnému válečnému veteránovi. Cohenův humor pak označila za uhozený.

Sacha Baron Cohen je britský komik a herec, známý jako představitel kazašského novináře Borata či homosexuálního módního reportéra Brüna. V novém komediálním seriálu Who Is America? (Kdo je Amerika?) se pustil do politiků, které láká do falešných rozhovorů. Kvůli účinkování v pořadu již podal demisi poslanec zákonodárného sboru státu Georgie právě Jason Spencer, kterého Cohen přiměl vykřikovat hanlivé označení černochů.

V minulosti Jason Spencer podpořil zákon zakazující muslimským ženám nosit burky na veřejnosti. V roce 2016 se snažil aktualizovat zákon z roku 1951, který by zakázal členům Ku Klux Klanu nosit kapuce na veřejných shromážděních. Po kritice návrh zrušil.

ČTĚTE TAKÉ: Sacha Baron Cohen zaplatí pokutu za své české napodobovatele Borata

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,