1 půl roku příprav

VIDEO: Demolice, která se nepovedla. Silo se zřítilo na knihovnu

, NOVÉ

Témata: ,

Poškozenou knihovnou a kulturním centrem skončila v Dánsku nepovedená demolice 53 metrů vysokého sila. To totiž spadlo přesně na opačnou stranu než pyrotechnici plánovali. Místo na připravené a ohraničené místo se silo zhroutilo právě na budovu knihovny a kulturního centra. Nehoda se obešla bez zranění a dánská policie nyní vyšetřuje, proč silo nespadlo, kam mělo.

Dánští pyrotechnici se podle vedoucího demolice Kennetha Weggeho na demolici připravovali půl roku. „Já prostě nevím, jak to mohlo dopadnout tak špatně,“ uvedl Wegge podle serveru News, který o události informoval. Vedoucí demolice je prý připraven převzít za událost zodpovědnost.

Demolici v dánském městě Vordingborg na východě země sledovaly stovky lidí. Ti tak byli svědci nevídané události, která přidělala práci místním dobrovolným hasičům, kteří se museli postarat o poškozenou budovu.

Podle vedení knihovny naštěstí nedošlo k velkému poškození interiéru budovy. Většina knih pouze skončila obalena vrstvou prachu.

Čtěte také: VIDEO: V Detroitu selhala demolice stadionu, ani se nehnul

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.