1 žaloba na premiéra

Kalousek podal žalobu na Babiše, ohradil se proti jeho výrokům při hlasování o důvěře

, , NOVÉ

Témata: , ,

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek podal prostřednictvím svého právního zástupce trestní oznámení na předsedu vlády a hnutí ANO Andreje Babiše. Vadí mu Babišovy výroky během červencového jednání poslanecké sněmovny před hlasováním o důvěře vládě. Pro server idnes.cz to v pondělí řekl Kalouskův právní zástupce Stanislav Balík.

Kalousek o přípravě žaloby hovořil již v červenci po jednání sněmovny. Kalouskovi vadí zejména Babišovo tvrzení na plénu Poslanecké sněmovny, podle něhož měl spáchat závažné trestné činy. Kalousek tehdy po Babišovi žádal omluvu za slova o tom, že „zabil lidi přes padáky.“

"Byl vyrozuměn i právní zástupce pana premiéra a pana poslance Andreje Babiše, že byla podána žaloba. Leží u Okresního soudu Praha-západ," citoval server Balíka. Už dříve Kalousek hovořil o občanskoprávním řízení.

Babiš se na plénu Sněmovny během schůze Sněmovny k důvěře menšinové vládě v první polovině července do Kalouska ostře pustil, tykal mu a označil ho za "zloděje zlodějského" a ožralu. Reagoval na Kalouskova slova o tom, že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. "Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech," prohlásil tehdy Babiš.

Kalousek odmítl, že by se sporem měla zabývat Sněmovna. Na příslušný výbor se neobrátil s vysvětlením, že věc nechce politizovat.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pirát Bartoš označil šéfa ODS za fíkový list. „Měl by vážit slova,“ rozzlobil se Fiala

Budoucí ministr jako loser voleb? Pro Petříčka hlasovalo jen 320 lidí

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.