Kalousek podal žalobu na Babiše, ohradil se proti jeho výrokům při hlasování o důvěře

Kalousek podal žalobu na Babiše, ohradil se proti jeho výrokům při hlasování o důvěřeNOVÉ
Miroslav Kalousek v Poslanecké sněmovně Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

žaloba na premiéra

pk Echo24

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek podal prostřednictvím svého právního zástupce trestní oznámení na předsedu vlády a hnutí ANO Andreje Babiše. Vadí mu Babišovy výroky během červencového jednání poslanecké sněmovny před hlasováním o důvěře vládě. Pro server idnes.cz to v pondělí řekl Kalouskův právní zástupce Stanislav Balík.

Kalousek o přípravě žaloby hovořil již v červenci po jednání sněmovny. Kalouskovi vadí zejména Babišovo tvrzení na plénu Poslanecké sněmovny, podle něhož měl spáchat závažné trestné činy. Kalousek tehdy po Babišovi žádal omluvu za slova o tom, že „zabil lidi přes padáky.“

"Byl vyrozuměn i právní zástupce pana premiéra a pana poslance Andreje Babiše, že byla podána žaloba. Leží u Okresního soudu Praha-západ," citoval server Balíka. Už dříve Kalousek hovořil o občanskoprávním řízení.

Babiš se na plénu Sněmovny během schůze Sněmovny k důvěře menšinové vládě v první polovině července do Kalouska ostře pustil, tykal mu a označil ho za "zloděje zlodějského" a ožralu. Reagoval na Kalouskova slova o tom, že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. "Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech," prohlásil tehdy Babiš.

Kalousek odmítl, že by se sporem měla zabývat Sněmovna. Na příslušný výbor se neobrátil s vysvětlením, že věc nechce politizovat.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pirát Bartoš označil šéfa ODS za fíkový list. „Měl by vážit slova,“ rozzlobil se Fiala

Budoucí ministr jako loser voleb? Pro Petříčka hlasovalo jen 320 lidí

Související články