1 Nová hra v Praze

Smrt mu sluší. Švandovo divadlo sází na další divácký hit s Dlouhým

, NOVÉ

Témata: ,

Švandovo divadlo chystá po deseti letech od premiéry hry Kdo je tady ředitel? novou komedii s Michalem Dlouhým a Kamilem Halbichem v hlavních rolích jménem Smrt mu sluší. Autorem a režisérem hry je Daniel Hrbek, ředitel Švandova divadla. Premiéra původní české komedie s podtitulem „největší divadelní událost od přeletu rakve nad Národním divadlem“ bude u Švandů v sobotu 25. května ve Velkém sále.

Smrt mu sluší vypráví o lidech kolem divadla, jejich rozličných osobnostech i životech. „Na začátku byl nápad na dialog, jak dva herci unesou kritika, aby mu přečetli jeho recenze a dokázali, že nemá pravdu,“ říká autor, režisér a ředitel smíchovské scény Daniel Hrbek. Divadelní scénu chtěl dle svých slov vykreslit jako místo kladné i negativní. „Divadlo současně miluji a nenávidím. Na prostředí, ve kterém se celý život pohybuji, proto nahlížím s láskou, avšak také s nadhledem, ironií a jistou dávkou hořkosti,“ uvedl Hrbek.

David Košťák, který je spolu s Martinou Kinskou dramaturgem inscenace, k tomu uvádí: „Ve hře nahlížející do divadelního zákulisí se odráží bohaté zkušenosti Daniela Hrbka s chytrými konverzačními a situačními komediemi, které už ve Švandově divadle vytvořil. Pod zábavnou slupkou se však jeho text dotýká věcí mnohem hlubších, jako přirozená lidská touha po uznání, přijetí, blízkém vztahu a nesmrtelnosti. Smrt mu sluší je tak kromě náramné, do vlastních řad pálící komedie také hořkosladkým příběhem člověka, který se snaží vzepřít svému osudu.“

Vedle Dlouhého s Halbichem si představení zahraje Robert Jašków, a to v roli ředitele Národního divadla.V roli dramaturgyně Jolany Humhalové se představí Natálii Řehořová. Vrátného Mirečka ztvární Miroslav Hruška, kritika Davida Hartmanna zase hraje David Punčochář.

Jak Švandovo divadlo popisuje příběh

Bob Barel (Michal Dlouhý) je hercem na volné noze a populární hvězdou televizního seriálu. On i jeho agent, věrný přítel Kamil Křovina (Kamil Halbich) cítí, že se blíží zásadní chvíle jejich životů. Za svůj strhující herecký výkon v titulní roli inscenace Čas psychopatů je Barel konečně nominován na cenu v divadelním světě nejváženější – Cenu Thálie. Její získání už může zhatit pouze poslední, zatím stále neodevzdaný hlas kritika Hartmanna (David Punčochář). Jenže o něm je známo, že Barelovo herectví nemá rád… Barel s Křovinou proto zosnují lstivý plán, jehož následky jsou pro budoucnost všech účastníků osudné. Ještě štěstí, že se v Národním divadle chystá další státní pohřeb! A že tam kromě dramaturgyně Jolany Humhalové (Natálie Řehořová) a vrátného Mirečka (Miroslav Hruška) pracuje také zkušený ředitel (Robert Jašków)! A ten si ve své Zlaté kapličce vždy ví rady, i když mají všichni kolem v očích smrt…

Čtěte také: Divadlo Na zábradlí zrušilo hru o sexuální výchově za socialismu. Nepovedla se

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.