2 setkání s UFO?

VIDEO: USA přiznaly tajný program pro UFO a ukázaly jeden ze záznamů

, NOVÉ

Témata: , ,

Americké ministerstvo obrany vedlo tajný program, v rámci jehož byly zkoumány hrozby z kosmického prostoru. Existence programu byla v sobotu potvrzena. Americký deník The New York Times zveřejnil video pocházející z onoho programu, které ukazuje setkání amerických letounů s neznámým oválným předmětem.

Video, které New York Times zveřejnilo se souhlasem amerického ministerstva obrany, zobrazuje setkání dvou amerických letounů Navy F/A-18 Super Hornet s neidentifikovatelným létajícím předmětem. Audio záznam navíc přibližuje komunikaci obou pilotů, kteří nechápou, co vlastně vidí. Jsou udiveni rychlostí a rotujícím pohybem oválného objektu.

Jen malá skupina lidí věděla o programu, který fungoval v letech 2007 až 2012. Pentagon přitom stál 22 miliónů dolarů ročně z celkového rozpočtu 600 miliónů dolarů, které mělo ministerstvo k dispozici.

Vědci jsou však k existenci UFO stále skeptičtí. Zdůrazňují, že nevysvětlitelné události nejsou automaticky důkazem mimozemského života.

Otec programu a bývalý demokratický senátor Harry Reid o programu řekl, že byl vážnou snahou dosáhnout pravdy uprostřed „spousty důkazů na podporu dotazování.“ Zároveň na Twitteru řekl: „Pokud někteří tvrdí, že mají odpovědi, tak se sami oklamávají.“

Video společně s dalšími informacemi zveřejnil podle Chicago Tribune důstojník tajné služby Luis Elizondo těsně před tím, než opustil úřad. Elizondo v interní pentagonské žádosti, která požadovala, aby byla videa zveřejněna, tvrdil, že snímky by mohly pomáhat ve vzdělávání pilotů a tím zvýšit bezpečnost létání.

V rozhovorech však později řekl, že jeho hlavním záměrem bylo upozornit na téměř neznámý program na studium hrozeb z kosmického prostoru. Mluvčí ministerstva obrany pak v sobotu existenci programu americkým novinářům potvrdil.

Čtěte také: VIDEO: Hledači záhad pořídili dosud nejlepší záběry vojenské oblasti 51

Pusťte si první video na Echo TV – rozhovor s Mirkem Topolánkem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,