1 NOVÁ SOCIÁLNÍ SÍŤ

Hvězda seriálu Hra o trůny vyvíjí novou sociální síť pro mladé umělce

, NOVÉ

Témata: , ,

Britská herečka Maisie Williams, jejíž nejznámější rolí je postava Aryi Starkové v seriálu Hra o trůny, se chystá vstoupit do světa technologií. Spolu s filmařem Domem Santrym vymysleli Daisie – aplikaci, která má spojovat mladé umělce a pomáhat jim se zlepšit a prosadit. 

Aplikace by měla umožnit začínajícím umělcům vystavit svou práci a spojit tak ke spolupráci či výměně zkušeností všechny umělce od fotografů po grafiky až k hudebníkům. „Chci aby Daisie dala ostatním kreativním lidem možnosti, jaké jsem díky šťastným okolnostem měla já na začátku své kariéry. Daisie zboří archaickou propast mezi mladými lidmi a kreativními pracovními příležitostmi, nabídne jednotlivcům nové možnosti spolupráce, učení a tvoření. Vytvoří novou cestu k objevení a zaměstnání talentovaných lidí,“ řekla Maisie Williams pro Tech Crunch.

Podle Doma Santryho se na současných sociálních sítích dá podobného efektu dosáhnout jen těžko. „Sociální sítě umí být velmi osamělým místem, to zrovna neinspiruje ke spolupráci či smysluplným propojením. Je velmi lehké, aby se kreativní věci ztratily na sítích zahlcených reklamou a zbytečným obsahem. To my chceme vymýtit, poskytnout uživatelům konkrétně zaměřenou, specifickou platformu,“ uvedl pro Tech Crunch Dom Santry. 

Zatím dala dvojice dohromady testovací skupinu sta mladých lidí. Skupina obsahuje ilustrátory, producenty, fotografy a další umělce z celého světa. Zájemců, z nichž museli skupinu vybírat, byly tisíce. „Chceme dát lidem možnost být kreativní, aniž by museli sedět a čekat na někoho, kdo schválí jejich talent,“ řekla pro The Guardian Maisie Williams. Aplikace by měla jít do testovacího provozu 1. srpna.


Čtěte dále: Futurismus na venkově. Jedna z nejchudších čínských provincií dostane hyperloop

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.