1 Doping v cyklistice

Rána pro cyklistiku. Chris Froome měl pozitivní dopingový test

, NOVÉ

Témata: ,

Svět cyklistiky může přijít o další hvězdu. Dvaatřicetiletý britský cyklista a čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome měl pozitivní test na doping. Pokud selže Froomeův protest, závodník přijde o svůj titul z letošní Vuelty, informuje deník The Guardian.

Froome propadl v dopingovém testu v letos v září v rámci kontrol po španělském cyklistickém závodu Vuelta. Dopingový kontroloři zjistili, že Froome nadužíval astmatický lék salbutamol. Ten smějí cyklisté používat, ale jen v maximální koncentraci 1000 nanogramů na mililitr. Ve vzorku Froomeově moči byla koncentrace dvojnásobná.

Froomeova cyklistická stáj Team Sky i jeho právníci výsledek testu napadli. To je důvod, proč výsledky testu nebyly dosud dostupné veřejnosti. Pokud však Froome dostatečně nevysvětlí zvýšenou koncentraci salbutamolu, tak podle pravidel cyklistická unie UCI minimálně přijde o svůj titul z Vuelty. Ve hře je také možnost zákazu startu v nastávající sezoně. V roce 2007 italský cyklista Alessandro Petacchi dostal dvanáctiměsíční distanc za zvýšenou koncentraci salbutamolu.

Froome se brání, že salbutamol využívá pro svůj boj s astmatem a pozorně hlídá, aby nepřekročil povolenou dávku. „Během Vuelty se moje astma zhoršilo, tak jsem následoval rady týmového doktora a zvýšil jsem svou dávku salbutamolu. Jako vždy jsem si dával velmi dobrý pozor, abych nepoužil větší než povolenou dávku,“ řekl Froome podle deníku The Guardian.

Čtěte také: Slovenský cyklista Sagan půjde za strčení do soupeře před arbitrážní soud

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.