1 Brutální přepadení kladivem

Muž v Praze napadl ženu kladivem, na útěku ho zadržel ho policejní pes Connor

NOVÉ

Témata: , ,

Muž napadl v Praze ženu kladivem, na útěku z místa činu ho ale zadržel policejní pes Connor. Útočník ji udeřil hned několikrát, a to i do hlavy, a pak se jí pokusil sebrat mobil. Za pokus o loupež mu hrozí až 12 let vězení. Napadená skončila v nemocnici, uvedl na policejním webu mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Útočník ženu napadl v noci na čtvrtek v ulici Na Pavím vrchu na Smíchově. Událost oznámili na tísňové lince krátce před půlnocí svědci, podle kterých muž několikrát ženu udeřil kladivem do horní části těla, včetně hlavy. „Při tom na ni řval, že ji zabije. Když byl vyrušen oznamovateli, svého jednání zanechal a dal se na útěk,“ popsal situaci Rybanský. Pachatel se ještě na útěku pokusil ženě sebrat mobilní telefon, ale nepovedlo se mu to.

Násilník se pokusil schovat v přilehlém lesoparku. Na místo ale dorazili policejní psovodi se psy Connorem a Axou, kteří po několika minutách muže našli v křovinách. Pachatel se nechtěl vzdát a opět se pokusil o útěk. Zastavil ho Connor, který muže srazil k zemi. Pes se zakousl útočníkovi do lýtka a držel ho, přestože muž do Connora několikrát kopl. Násilníka pak zadrželi policisté a po ošetření ho předvedli na služebnu.

Connor je mezi pražskými služebními psy přeborníkem. Na dubnové soutěži ve služební kynologii v Praze dosáhli spolu se svým psovodem Pavlem Matouškem prvního místa v kategorii hlídková služba.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

VIDEO: Poznáte muže z metra, který bezdůvodně zaútočil na nástupišti?

Neznámý útočník v Drážďanech znásilnil Češku


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.