1 Dětský ráj Ostrava

Provozovatelky Dětského ráje končí. Prodaly větší množství alkoholu

, , NOVÉ

Témata: ,

Dětský ráj Ostrava může mít koncem června nového provozovatele. Rozhodla o tom rada Moravské Ostravy a Přívozu poté, co usoudila, že nynější provozovatelky porušily nájemní smlouvu. Provozovatelky totiž měly prodat alkohol ve větší míře, než mohly, což vlastní kontrolou dokázal radní Lukáš Jansa (Piráti). O novém provozovateli Dětského ráje Ostrava bude rozhodnuto v rámci výběrového řízení v červnu. Nynější provozovatelky mají v plánu se jej znovu zúčastnit.

Porušení nájemní smlouvy se měly nynější provozovatelky, Klára Merová a Petra Kunešová, dopustit mimo jiné tím, že prodávaly alkohol ve větším množství, než měly povoleno. Prodávat mohly alkohol o míře 0,25 litru, avšak místnímu radnímu Lukáši Janstovi prodala jejich zaměstnankyně celou láhev vína. Jansta byl dle tvrzení městského obvodu uzpůsoben ke kontrole poté, když jeho vedení rozhodlo, že ji jiná osoba provést nemůže „kvůli hrozbě úniku informací“.

Provozovatelky však tvrdí, že je Jansa k prodeji celé láhve vína přemluvil. Řekly to moravskoslezskému Deníku, který na případ upozornil. „V našich očích je takové jednání, že radní přijde a zkouší, jestli nás přemluví, neférové. Byla to z našeho pohledu provokace s jasným cílem najít chybu,“ řekla Kunešová. „My jsme bezprostředně po těchto událostech radnici samy navrhly, že prodej alkoholu zcela zrušíme.“

Způsob Jansovy kontroly však pobouřil část veřejnosti. „Bohužel tato kontrola nebyla sice šťastný způsob jak prokázat, že k porušování dochází, ale jiná možnost vzhledem k hrozbě úniku informací prostě nebyla. Jiná dohoda s provozovatelkami nebyla možná,“ uvedl Jansa pro Echo24.

„Samy provozovatelky se přiznaly, že opakovaně prodávají láhve s alkoholem a dle našeho názoru ohrožují mravní výchovu malých dětí,“ řekl Jansa pro Echo24.

Kromě toho radě Moravské Ostravy a Přívozu vadí, že si provozovatelky změnily status společnosti. Dosud totiž provozovaly Dětský ráj coby sdružení fyzických osob, ale nyní založily společnost s ručením omezeným. Radě ostravského městského obvodu se navíc nelíbila stávající smlouva s provozovatelkami, kterou považuje za nevýhodnou.

Starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Zuzana Ožanová říká, že nechce aby provozování areálu bylo omezeno či dokonce ukončeno. „Naopak věříme, že transparentní výběrové řízení s jasně stanovenými podmínkami povede k dalšímu rozvoji areálu, který je majetkem obvodu a do jehož vybavení obvod investoval z veřejných peněz několik milionů korun,“ líčí starostka.

Dětský ráj v Moravské Ostravě je areálem určeným pro děti. Jeho součástí je herna s kavárnou a venkovní hřiště. Současné provozovatelky jej vedou od roku 2013 a měli pokračovat až do roku 2023. Nyní by jej měly mít na starost pouze do 30. června, kdy je na plánu ukončení nájemní smlouvy. Zároveň se však plánují účastnit nastávajícího výběrového řízení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pirátský radní „udal“ provozovatelky areálu kvůli lahvi vína. Kazí prý mravní výchovu dětí

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.