1 Japashop šéfa SPD

Japonské vánoce ve sněmovně? Nic jsem neposlal, tvrdí Okamura

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Poslanec a předseda SPD Tomio Okamura poslancům údajně rozeslal email, ve kterém je vybízí k nákupu vánočních dárku ve svém Japashopu a nabízí jim k tomu 25% slevu. Sám Okamura však autorství emailu popřel a má v úmyslu podat ve věci trestní oznámení. 

Podle předsedy SPD se jedná o podvrh. „Začala další antikampaň proti SPD – někdo poslal „z mého poslaneckého emailu“ zprávu jiným poslancům Poslanecké sněmovny s nabídkou slevy do mojí prodejny japonských potravin Japa. Nikdy jsem takový email já ani moji spolupracovníci neposlali. Celou věc neprodleně předáváme formou trestního oznámení Policii ČR a také budeme písemně informovat vedení Poslanecké sněmovny (kancléře) s žádostí, aby celou věc důkladně prošetřil,“ vzkázal Tomio Okamura redakci Echo24 skrze svou tiskovou mluvčí Michaelu Dolenskou. 

Podle Okamury email souvisí s možností SPD prosadit některé body programu. „Cílem této antikampaně od politické konkurence je poškodit Okamuru a SPD, protože jednáme s vládou o možnosti prosazení programových bodů SPD,“ řekl Okamura.

Email na svém Twitteru zveřejnil v pondělí starosta Prahy 7 a poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský. Ten tvrdí, že email skutečně dostal. „Později se ukázalo, že podle všeho nebyl odeslán z e-mailového účtu Tomia Okamury, ale ze stránky, na které lze vytvářet falešné e-maily,“ okomentoval situaci Čižinský. „E-mail jsem skutečně dostal do své poslanecké e-mailové schránky, prošel sněmovními servery, aniž byl vyhodnocen jako podezřelý, ale analýzou hlavičky se ukázalo, že jde o podvrh,“ vysvětluje Čižinský na Twitteru. 

Nabídka apeluje na poslance a jejich tradiční křesťanské hodnoty. „Vánoce se jsou svátky klidu, míru a křesťanských hodnot. Proto je dobré se na ně náležitě připravit, jako to už dělávaly naše prababičky,“ píše údajný Okamura. 

Nad emailem se v pondělí večer podivoval Jan Čižinský. „Chtěl jsem to smazat jako spam. Pak jsem si ale všiml odesílatele…“ okomentoval nabídku Čižinský. V úterý dopoledne se pak Okamurovi omluvil za to, že o mailu informoval.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte více: Pseudokoncentrák nevadí. Okamura a Rozner nebudou za výroky o Letech stíháni 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.