1 Nepokoje v Sasku

Vyšetřovatelé pátrají po třetím podezřelém z vraždy v Chemnitzu

NOVÉ

Témata: ,

Saské státní zastupitelství pátrá v souvislosti s vraždou pětatřicetiletého Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici) po třetím podezřelém. Jde o Iráčana. Zatykač na něj soud vydal dnes dopoledne, informují německá média.

Vražda Němce s kubánskými kořeny, z níž byli dosud podezřelí dva mladí muži z Iráku a Sýrie, vedla v Chemnitzu k řadě protestů. Některé z nich doprovodily střety s policií a také útoky pravicových radikálů na přistěhovalce.

Dva podezřelí muži jsou ve vazbě už od 26. srpna, kdy Daniel Hillig zemřel. O pátrání po třetím podezřelém informovaly úřady až dnes.

Mezitím ministerstvo vnitra zveřejnilo informace, z nichž vyplývá, že není úplně jisté, odkud pocházejí první dva podezřelí. V případě údajného Syřana totiž úřady dosud vycházely jen z jeho vlastních slov, v případě údajného Iráčana pak z jeho vyjádření a falešných dokumentů, které předložil. V obou případech se nyní německé úřady snaží zjistit, odkud muži skutečně jsou.

V Chemnitzu, který leží nedaleko hranic s Českem, je dnes klid, tamní dění ale nadále vzbuzuje velké emoce. V pondělí večer se zde koncertu proti rasismu a pravicovému radikalismu zúčastnilo kolem 65.000 lidí, akci ale na twitteru tvrdě odsoudila politička protestní Alternativy pro Německo (AfD) Beatrix von Storchová. „Jste poddanými Merkelové, jste nechutní a tancujete na hrobech,“ vzkázala lidem, kteří se pokojného koncertu zúčastnili.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.