20 mimořádná tisková konference

„Legrace“ Miloše Zemana. Na Hradě spálil červené trenýrky

, , AKTUALIZUJEME

Témata:

Překvapivé a značně nezvyklé vyústění měla čtvrteční mimořádná tisková konference prezidenta Miloše Zemana v zahradách Lumbeho vily na Pražském hradě. Prezident oznámil, že nemá žádné závažné informace, ale že si pro novináře přichystal happening. Pak nechal spálit červené trenýrky, které před lety vyvěsila na Hradě skupina Ztohoven. Tímto happeningem chtěl podle vlastních slov zdůraznit, že čas spodního prádla v české politice skončil. Demonstranty mávající v ulicích červenými trenýrkami označil za šílence.

Miloš Zeman na tiskové konferenci připomněl jeho rok starý výrok, že politika by se měla dělat na základě výměny věcných argumentů, a ne na základě spodního prádla. „Mezi tím na ulicích českých moravských a slezských měst pobíhají šílenci s červenými trenkami,“ řekl novinářům prezident. „Čas spodního prádla v politice skončil,“ dodal.

Prezident nakonec společně s kancléřem Vratislavem Mynářem velké červené trenky přiložil na přichystanou vatru. Akce se uskutečnila u rybníka v Lumbeho zahradě v areálu Pražského hradu.

Červené trenky v roce 2015 nad Hradem vyvěsili místo standarty členové skupiny Ztohoven. Podle Zemana je jeho kancelář zakoupila za korunu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Červené trenýrky se staly symbolem odporu proti Zemanovi. Soud členům Ztohoven za čin pravomocně uložil podmínku.

Tiskový briefing bez otázek Pražský hrad oznámil ve středu. Téma setkání s novináři prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček tajil, což vyvolalo spekulace médií a veřejnosti. Zeman proto novinářům řekl, že marně testoval jejich inteligenci. „Je mně líto, že z vás dělám blbečky, opravdu si to nezasloužíte,“ řekl desítkám přítomným žurnalistům. Prezident je znám svým silně kritickým postojem k novinářům.

Čtěte také: ŽIVĚ: Co oznámí Zeman? Sázkaři tipují dohodu o atomové elektrárně, nebo nalezení Peroutkova článku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Piráti se chystají sestřelit ANO. Rozhovor s volebním lídrem Zdeňkem Hřibem

Echo týdne: Se sirotky máme zkušenosti ● Téma: Zhoršení naděje dožití ● Komentář: Urážka majestátu ● Svět: Bavorská zkouška ohněm ● Esej: Česká pšenice a čínská rýže

Klausovy semináře pod dohledem StB Jak se v 80. letech rodila nová ekonomická elita
Beznaděj hororu Děsivé dědictví a jiné hrůzy
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.