1 Pouta Něžnost

„Něžnost“ k Vánocům. Ruské vnitro zakoupilo nová policejní pouta

NOVÉ

Témata: ,

Ruské ministerstvo vnitra zakoupí skoro 30.000 pout, informovala agentura Interfax – s důrazem na to, že pouta nesou název Něžnost a že musí být dodána do 20. prosince, tedy takříkajíc pod vánoční stromeček, v Rusku samozřejmě novoroční.

Známa je i cena za Něžnost: 28.600 pout za 26,37 milionu rublů (přibližně devět milionů korun), jeden pár pout stojí úřad i s pouzdrem 922 rublů (asi 316 Kč).

Proč výrobce zvolil název Něžnost, není zcela jasné. V charakteristice svého výrobku žádné extra něžné zacházení neslibuje, ale spíše zdůrazňuje, že pouta se „bleskurychle zaklapnou“ na zápěstí zlosyna a že „speciální polotuhá konstrukce umožňuje operativně omezit svobodu pohybu rukou zadrženého“, aniž by narušila krevní oběh či poškodila pokožku. Pouta by také měla zvládnout 5000násobné použití.

Server Lenta.ru poznamenal, že nová pouta mají nahradit opotřebováním zničené vybavení, jakož se i počítá s dalšími nákupy do rezervy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.