1 Pouta Něžnost

„Něžnost“ k Vánocům. Ruské vnitro zakoupilo nová policejní pouta

NOVÉ

Témata: ,

Ruské ministerstvo vnitra zakoupí skoro 30.000 pout, informovala agentura Interfax – s důrazem na to, že pouta nesou název Něžnost a že musí být dodána do 20. prosince, tedy takříkajíc pod vánoční stromeček, v Rusku samozřejmě novoroční.

Známa je i cena za Něžnost: 28.600 pout za 26,37 milionu rublů (přibližně devět milionů korun), jeden pár pout stojí úřad i s pouzdrem 922 rublů (asi 316 Kč).

Proč výrobce zvolil název Něžnost, není zcela jasné. V charakteristice svého výrobku žádné extra něžné zacházení neslibuje, ale spíše zdůrazňuje, že pouta se „bleskurychle zaklapnou“ na zápěstí zlosyna a že „speciální polotuhá konstrukce umožňuje operativně omezit svobodu pohybu rukou zadrženého“, aniž by narušila krevní oběh či poškodila pokožku. Pouta by také měla zvládnout 5000násobné použití.

Server Lenta.ru poznamenal, že nová pouta mají nahradit opotřebováním zničené vybavení, jakož se i počítá s dalšími nákupy do rezervy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.