1 Setkání prezidentů

Václav Klaus byl na návštěvě na Hradě. Přátelské setkání, říká Ovčáček

, NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý prezident Václav Klaus v úterý navštívil svého nástupce v úřadu hlavy státu Miloše Zemana. O čem spolu přesně hovořili, není jasné, podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka šlo o setkání přátel. 

„Přátelské setkání na úvod nového roku,“ odůvodnil na dotaz deníku Echo24 prezidentův mluvčí důvod návštěvy Václava Klause na Pražském hradě. 

Klaus v nedávném diskuzním pořadu nevyloučil, že by se při volbě v roce 2023 mohl opět ucházet o prezidentský úřad. Post už zastával mezi lety 2003 a 2013.

Podle svých slov se nicméně domnívá, že kandidatura je primárně úkol pro nové generace. „Nevím, jestli starý pán mého věku může o něco takového usilovat,“ řekl Klaus na otázku týkající se jeho případné kandidatury na prezidenta. „Tahle možnost tady je, ale myslím, že to je už úkol pro nové generace,“ dodal. Nová generace si ale podle něj o to musí říct a musí se vyprofilovat.

Zda by prezidentem mohl být jeho syn Václav, odpověděl, že se názorově vyprofiloval dobře a ukázal, že má odvahu foukat proti větru. „Jestli má schopnost přátelské komunikace s miliony voličů, to by se teprve muselo ukázat,“ řekl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Babišova vláda nemá plán a zavádí komunistická opatření, míní Klaus

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.