5 Pac a pusu

O lásku není zájem. Novou zónu před pražskou školou rodiče ignorují

, , NOVÉ

Témata:

Důležitost rodičovské lásky má připomínat láskyplná zóna Pac a pusu před Základní školou Kladská v Praze 2. Prostor před školou označuje zelený pruh, který by měl rodičům každý den připomenout, aby se při odvádění dětí do školy na chvilku zastavili a vyjádřili dětem objetím či polibkem lásku. Týden praxe však ukázal, že rodiče zónu spíše ignorují.

„Projekt Láskyplná zóna se inspiroval projektem Kiss & Hug, který před dvěma lety spustila s velkým úspěchem belgická pobočka SOS dětských vesniček. Láskyplná zóna bude rodičům po celý rok připomínat, že nestačí děti milovat, ale je potřeba jim lásku i vyjadřovat,“ píše Praha 2 na svém Facebooku.

Jak zóna funguje v praxi? Po jednom školním týdnu jsme mohli vidět, že rodiče zónu nijak nevyhledávají. Připadne jim to sice jako zajímavý nápad, ale k projevům lásky zónu nevyužívají. S dětmi se loučí až přede dveřmi do školy. Nápad přesto oceňují.

„Je to super, hrozně hezký nápad. My to děláme běžně, kdykoliv se vítáme nebo loučíme, tak se obejmeme a dáme si pusu, takže zónu využijeme. Mělo by to ale být pro všechny, nejen pro děti a rodiče, aby bylo méně konfliktů, třeba mezi žáky,“ komentovala v pátek pro server Echo24 ideu maminka chlapce z druhé třídy. Nutno podotknout, že ta maminka tu zónu stejně nevyužila.

Podle ředitelky školy Kateřiny Vávrové je však důležité, aby rodiče lásku dětem předávali a nezáleží na místě. Zóna jim ale má připomenout, že se mají dětem citově otevřít.

Čtěte také: Lidé rozhodují o názvu brněnského nádraží. Praha – venkov, nebo Šalingrad?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.