5 Pac a pusu

O lásku není zájem. Novou zónu před pražskou školou rodiče ignorují

, , NOVÉ

Témata:

Důležitost rodičovské lásky má připomínat láskyplná zóna Pac a pusu před Základní školou Kladská v Praze 2. Prostor před školou označuje zelený pruh, který by měl rodičům každý den připomenout, aby se při odvádění dětí do školy na chvilku zastavili a vyjádřili dětem objetím či polibkem lásku. Týden praxe však ukázal, že rodiče zónu spíše ignorují.

„Projekt Láskyplná zóna se inspiroval projektem Kiss & Hug, který před dvěma lety spustila s velkým úspěchem belgická pobočka SOS dětských vesniček. Láskyplná zóna bude rodičům po celý rok připomínat, že nestačí děti milovat, ale je potřeba jim lásku i vyjadřovat,“ píše Praha 2 na svém Facebooku.

Jak zóna funguje v praxi? Po jednom školním týdnu jsme mohli vidět, že rodiče zónu nijak nevyhledávají. Připadne jim to sice jako zajímavý nápad, ale k projevům lásky zónu nevyužívají. S dětmi se loučí až přede dveřmi do školy. Nápad přesto oceňují.

„Je to super, hrozně hezký nápad. My to děláme běžně, kdykoliv se vítáme nebo loučíme, tak se obejmeme a dáme si pusu, takže zónu využijeme. Mělo by to ale být pro všechny, nejen pro děti a rodiče, aby bylo méně konfliktů, třeba mezi žáky,“ komentovala v pátek pro server Echo24 ideu maminka chlapce z druhé třídy. Nutno podotknout, že ta maminka tu zónu stejně nevyužila.

Podle ředitelky školy Kateřiny Vávrové je však důležité, aby rodiče lásku dětem předávali a nezáleží na místě. Zóna jim ale má připomenout, že se mají dětem citově otevřít.

Čtěte také: Lidé rozhodují o názvu brněnského nádraží. Praha – venkov, nebo Šalingrad?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.