1 "Kolonizuje Afriku"

Francie si předvolala italského velvyslance kvůli výrokům vicepremiéra

, NOVÉ

Témata: , , ,

S kritikou na adresu Francie nešetří italský místopředseda vlády Luigi di Maio. Předseda vládního Hnutí pěti hvězd se pustil do země galského kohouta s tím, že podle něj ochuzuje a kolonizuje Afriku, a proto její obyvatelé kontinent opouštějí. Francie si komentáře italského vicepremiéra nenechala líbit a předvolala si italského velvyslance, aby slova di Maia vysvětlil. Informuje o tom server France24.

„EU by měla sankcionovat Francii a další země jí podobné, které ochuzují Afriku a nutí její obyvatele kontinent opustit,“ řekl di Maio na adresu Francie a dodal, že „pokud dnes lidé z Afriky utíkají, je to kvůli tomu, že evropské země v čele s Francií nikdy nepřestaly kolonizovat tucty afrických zemí.“

Kritika italského místopředsedy vlády Francii neunikla a předvolala si kvůli nim italského velvyslance. Di Maiův komentář přichází v době, kdy se Francie dohodla s Německem o paktu, kterým se obě země zavazují k těsnější spolupráci a společnému postupu. Plné znění paktu přinesl deník Echo24.cz.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Smlouva Francie-Německo je překvapení, debata o ní nebyla, říkají europoslanci

„Nechtění migranti“ se po týdnech čekání vylodili na Maltě. Přerozdělí si je 9 zemí včetně Itálie

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.