1 "Kolonizuje Afriku"

Francie si předvolala italského velvyslance kvůli výrokům vicepremiéra

, NOVÉ

Témata: , , ,

S kritikou na adresu Francie nešetří italský místopředseda vlády Luigi di Maio. Předseda vládního Hnutí pěti hvězd se pustil do země galského kohouta s tím, že podle něj ochuzuje a kolonizuje Afriku, a proto její obyvatelé kontinent opouštějí. Francie si komentáře italského vicepremiéra nenechala líbit a předvolala si italského velvyslance, aby slova di Maia vysvětlil. Informuje o tom server France24.

„EU by měla sankcionovat Francii a další země jí podobné, které ochuzují Afriku a nutí její obyvatele kontinent opustit,“ řekl di Maio na adresu Francie a dodal, že „pokud dnes lidé z Afriky utíkají, je to kvůli tomu, že evropské země v čele s Francií nikdy nepřestaly kolonizovat tucty afrických zemí.“

Kritika italského místopředsedy vlády Francii neunikla a předvolala si kvůli nim italského velvyslance. Di Maiův komentář přichází v době, kdy se Francie dohodla s Německem o paktu, kterým se obě země zavazují k těsnější spolupráci a společnému postupu. Plné znění paktu přinesl deník Echo24.cz.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Smlouva Francie-Německo je překvapení, debata o ní nebyla, říkají europoslanci

„Nechtění migranti“ se po týdnech čekání vylodili na Maltě. Přerozdělí si je 9 zemí včetně Itálie

Týdeník Echo přináší nejdůležitější společenské události doma i ve světě, jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Tištěný Týdeník Echo

od 1099 Kč

Každý čtvrtek ve vaší schránce

Více info

Digitální Týdeník Echo

od 149 Kč

Předplatné pro web, tablety a chytré telefony

Více info
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.