Benešová proti Babišovi i Hamáčkovi. Ve Vrběticích jsou více než dvě vyšetřovací verze, tvrdí

KAUZA VRBĚTICE

Benešová proti Babišovi i Hamáčkovi. Ve Vrběticích jsou více než dvě vyšetřovací verze, tvrdí
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Foto: Ministerstvo spravedlnosti
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) popírá stanovisko premiéra Andreje Babiše (za ANO) a ministra vnitra Jana Hamáčka (za ČSSD) a tvrdí, že vyšetřovacích verzí výbuchu muničního skladu ve Vrběticích je dokonce více než dvě, jak zmiňoval ve svém projevu v televizi například prezident Miloš Zeman. K tomuto závěru prý došla po prostudování zprávy BIS, píše server Novinky.cz. Babiš v reakci na Benešovou opět potvrdil, že vyšetřovací verze je pouze jedna.

„Myslím, že jsem měla velmi obdobný názor jako pan prezident, aniž jsme se vůbec stihli domluvit, protože já jsem ten názor říkala první. Poté, co nám tam byla předložena ta zpráva BIS. Podotýkám, že jsem viděla jenom zprávu BIS, do živého spisu nikdo nemáme přístup, takže nemohu vědět, co se tam odehrává. Ale měla jsem stejný názor jako pan prezident,“ řekla Benešová.

„Dokonce jsem uváděla další možné verze,“ uvedla. Nemohla ale rozvést, o jaké verze má jít.

Premiér i ministr vnitra přitom opakovaně potvrzovali, že vyšetřovací verze Vrbětic je pouze jedna. „Teď je jenom jedna vyšetřovací verze a to je podle těch indicií a toho, co jsme dostali od policie, útok ruských agentů,“ uvedl Babiš tento týden po schůzce s prezidentem, na které ho informoval, že se pracuje pouze s jednou verzí událostí, a sice se sabotáží ruských agentů. Ona druhá vyšetřovací verze, o které prezident mluvil, byla patrně původní, která pracovala s tím, že exploze byly způsobené neodbornou manipulací s výbušným materiálem.

Toto stanovisko premiér zopakoval i po prohlášení Benešové. „Platí jediná verze, kterou říkáme s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, a za ní si stojíme. To je vše,“ napsal na dotaz Novinek.cz.

„Já to nemůžu posoudit. Já jsem za sebe uváděla, co jsem četla ze zprávy BIS. Tak jsem ji vyhodnotila, zřejmě přítomní šéfové tajných služeb z toho nebyli nadšení, nicméně jsem mluvila od srdce tak, jak jsem si to přečetla,“ brání svůj úhel pohledu Benešová.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články