1 Narušený rozhovor

VIDEO: Kocour hvězdou internetu. Trápil historika při televizním rozhovoru

, NOVÉ

Témata: ,

Kocour polského historika a politologa Jerzy Targalskiho se stal hvězdou sociálních sítí. Během vážné reportáže o aktuální polské krizi pro nizozemskou televizi se zrzavý domácí mazlíček tak dlouho dožadoval pozornosti svého majitele, až mu kocour skočil na rameno a ocasem zakryl oči. Historik přesto se stoickým klidem pokračoval v rozhovoru.

Známý polský politolog zrovna komentoval pro nizozemskou televizi NTR aktuální politické události na polské půdě, když k němu přišel zrzavý kocour Lisio. Nejdříve Targalskimu vylezl na záda, pak si sedl na jeho rameno a chvilku olizoval ucho. Nakonec pak překryl svým ocasem historikovy oči a rozhlížel se nezúčastněně po místnosti.

Targalski se ale nenechal rozhodit a s chladnou hlavou pokračoval dál ve svém výkladu, jen musel držet kocourův ocas. Výkon obou aktérů zveřejnil na Twitter Rudy Bouma, jeden z reportérů televize NTR. Krátké video z natáčení se chvilku poté stalo velkým internetovým hitem – už jej vidělo přes 700 tisíc lidí.

Není to ani poprvé, co se zvědavý kocour Lisio objevil před kamerou. Zatímco se historik na začátku července rozmluvil o Angele Merkelové v televizi Telewizja Republika, jeho zrzavý domácí mazlíček spokojeně spal vedle něj. Pro polské diváky jde údajně o známou dvojici.

Stejně tak zdaleka nejde o první komicky narušený televizní rozhovor. Během živého vysílání BBC vtrhly děti profesora Roberta Kellyho do jeho neuzamčené pracovny, když zrovna rozebíral politické napětí v Jižní Koreji. Do záběru nejdříve zvesela napochodovala jeho čtyřletá dcera, následně se k ní přidalo dítě v chodítku. Situaci zachránila až jeho žena, která pohotově vyvedla obě ratolesti z místnosti.

Čtěte také: VIDEO: Žena chtěla krmit z ruky žraloka, ten ji stáhl do vody

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.