1 boj se smogem

Peking bojuje se smogem. Zakázal petardy a ohňostroje

NOVÉ

Témata:

Čínské úřady zakázaly v metropoli Pekingu odpalování petard a ohňostrojů. Důvodem je, že ohňostroje přispívají k znečištění ovzduší, které hlavní město Číny každoročně v zimních měsících sužuje. Zábavní pyrotechnika rovněž stojí za množstvím zranění a požárů.

Opatření bylo vydáno před blížícím se lunárním Novým rokem, který připadne na 16. února. Zábavní pyrotechnika odpalovaná v předvečer svátku bývá jednou z hlavních součástí oslav. Hlasité petardy a rachejtle mají zahánět zlé duchy.

Pekingské úřady schválily nové nařízení v pátek, oznámila tisková agentura Nová Čína. Zákaz se má týkat oblasti ohraničené pátým dálničním okruhem, který je od centra vzdálený deset kilometrů.

Snahy o zmírnění zimní smogové krize v severním průmyslovém pásu Číny, který zahrnuje i Peking, maří průmysl založený na spalování uhlí, vytápění domácností a stále rostoucí počet aut v ulicích. Nejvíce lidí cestuje v Číně právě v období kolem lunárního Nového roku, kdy si mnoho Číňanů bere svou jedinou dovolenou. Během čtyřicetidenního období kolem Nového roku lidé v Číně uskuteční kolem tří miliard různých cest.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Čína znovu snižuje celní sazby, například na západní alkohol


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.