Lék favipiravir dorazí do Česka příští týden, je slibný pro středně závažné případy, říká Vojtěch

Lék favipiravir dorazí do Česka příští týden, je slibný pro středně závažné případy, říká VojtěchNOVÉ
Domov

JAPONSKÝ LÉK

Echo24

Japonský lék favipiravir, který bude možné nasadit k experimentální léčbě nemoci covid-19, dorazí do Česka v příštím týdnu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) novinářům řekl, že dodávka medikamentu je nyní ve Vídni a čeká se na podpis smlouvy mezi Všeobecnou fakultní nemocnicí (VFN) a distributorskou společností Astro Pharma. Podle Vojtěcha je lék slibný pro středně závažné případy onemocnění, které vyvolává nový typ koronaviru.

„Je to otázka následujících dnů, mělo by to být vyřešeno po víkendu. Nyní Všeobecná fakultní nemocnice musí podepsat smlouvu s distributorem. Léky jsou ve Vídni připraveny, až všechno proběhne, budou hned doručeny do České republiky,“ řekl Vojtěch.

Foto: Echo

Do Česka dorazí dodávka léku pro sto pacientů. Zhruba pětina z toho je dar, který Česku poskytlo Japonsko, zbytek země koupí. Lék se bude využívat jako experimentální, pacientovi ho bude možné podat na základě jeho informovaného souhlasu. Souhlas s používáním léku vydalo ministerstvo zdravotnictví minulý týden.


Čtěte dále: Živnostníci budou pobírat 500 korun denně až do června, oznámila nečekaně Schillerová

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články