1 demonstrace

VIDEO: Proti Babišovi na Karlově mostě, osvěta turistů. Happening požaduje premiérovu demisi

, NOVÉ

Témata: , ,

Lidé mají v neděli odpoledne na Karlově mostě možnost narazit na „happening“ odpůrců premiéra Andreje Babiše. Zhruba patnáctka demonstrujících přišla s transparenty požadovat Babišovu rezignaci - snaží se upoutat pozornost procházejících turistů a vysvětluje jim jim současnou politickou situaci v České republice. Šéf vlády a hnutí ANO čelí nově kritice z účelového zasahování do spravedlnosti.

Demonstranti drží cedule s nápisy jako „Demisi“ nebo „Požadujeme rezignaci trestně stíhaného premiéra Babiše“, některé transparenty jsou i v angličtině. Událost její účastníci streamují na Facebooku, kde si ji lidé dále sdílejí, a záběry tak nasbíraly tisíce zhlédnutí.

Na Babiše míří kritika za ohlášení odchodu ministra spravednosti Jana Kněžínka bezprostředně po novém vývoji v kauze Čapí hnízdo. V ní předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby. Kněžínka má na konci dubna nahradit Marie Benešová, blízká spolupracovnice prezidenta Miloše Zemana, která resort už vedla. Bylo to v úřednické vládě Jiřího Rusnoka. Proti jmenování Benešové ministryní spravedlnosti připravují organizátoři ze skupiny Milion chvilek pro demokracii velkou demonstraci.

Opozice Kněžínkův odchod pokládá za vynucený a obává se čistek na státním zastupitelství. Soudcovská unie už vyzvala vládní představitele, aby jeho výměnu lépe vysvětlili. Státní zástupci označili odchod ministra za překvapivý. Babiš se nicméně v sobotu pro Mladou frontu DNES nechal slyšet, že neodstoupí, ani kdyby byl obžalován.

Čtěte také: Vadil by ČSSD obžalovaný Babiš? Strana by z vlády odešla až po rozsudku

Výměna Kněžínka za Benešovou žene lidi do ulic. Chystá se demonstrace

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.