VIDEO: Proti Babišovi na Karlově mostě, osvěta turistů. Happening požaduje premiérovu demisi

VIDEO: Proti Babišovi na Karlově mostě, osvěta turistů. Happening požaduje premiérovu demisiNOVÉ
Domov

demonstrace

Echo24

Lidé mají v neděli odpoledne na Karlově mostě možnost narazit na „happening“ odpůrců premiéra Andreje Babiše. Zhruba patnáctka demonstrujících přišla s transparenty požadovat Babišovu rezignaci - snaží se upoutat pozornost procházejících turistů a vysvětluje jim jim současnou politickou situaci v České republice. Šéf vlády a hnutí ANO čelí nově kritice z účelového zasahování do spravedlnosti.

Demonstranti drží cedule s nápisy jako „Demisi“ nebo „Požadujeme rezignaci trestně stíhaného premiéra Babiše“, některé transparenty jsou i v angličtině. Událost její účastníci streamují na Facebooku, kde si ji lidé dále sdílejí, a záběry tak nasbíraly tisíce zhlédnutí.

Na Babiše míří kritika za ohlášení odchodu ministra spravednosti Jana Kněžínka bezprostředně po novém vývoji v kauze Čapí hnízdo. V ní předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby. Kněžínka má na konci dubna nahradit Marie Benešová, blízká spolupracovnice prezidenta Miloše Zemana, která resort už vedla. Bylo to v úřednické vládě Jiřího Rusnoka. Proti jmenování Benešové ministryní spravedlnosti připravují organizátoři ze skupiny Milion chvilek pro demokracii velkou demonstraci.

Opozice Kněžínkův odchod pokládá za vynucený a obává se čistek na státním zastupitelství. Soudcovská unie už vyzvala vládní představitele, aby jeho výměnu lépe vysvětlili. Státní zástupci označili odchod ministra za překvapivý. Babiš se nicméně v sobotu pro Mladou frontu DNES nechal slyšet, že neodstoupí, ani kdyby byl obžalován.

Čtěte také: Vadil by ČSSD obžalovaný Babiš? Strana by z vlády odešla až po rozsudku

Výměna Kněžínka za Benešovou žene lidi do ulic. Chystá se demonstrace

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články