Češi z prvního místa

Hokejisté za sebou mají na olympiádě základní část. Do play off půjdou z prvního místaNOVÉ 1

Čeští hokejisté vyhráli ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině A na olympijských hrách v Pchjongčchangu nad Švýcarskem 4:1 a zajistili si z prvního místa postup přímo do středečního čtvrtfinále. Půjdou do něj jako druhý nejlépe nasazený tým po Švédsku či Finsku a jejich soupeř vzejde z úterní kvalifikace play off.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače zůstali po vítězstvích nad Koreou 2:1 a nad Kanadou 3:2 po samostatných nájezdech na turnaji neporažení. Do vedení je dostal v 8. minutě při jediné české přesilové hře v utkání Michal Řepík. Ještě v první třetině sice vyrovnal Thomas Rüfenacht, ale v čase 43:02 dal vítězný gól Dominik Kubalík. Výsledek pečetili v závěru při power play do prázdné branky Roman Červenka a svou druhou trefou v utkání Řepík.