11 hudební festival

Na festivalu Krásný ztráty live vystoupí tři generace muzikantů v čele s Michalem Prokopem

, NOVÉ

Témata:

Na akci, jejímž garantem je zpěvák Michal Prokop, se představí hudebníci a hudebnice tří generací, od Vladimíra Mišíka přes písničkáře Vlastu Redla až po nové objevy typu zpěvačky Never Sol. Festival se uskuteční ve dnech 9. a 10. srpna příštího roku ve Všeticích na Benešovsku. Festival Krásný ztráty live oznamuje první jména programu.

Na pódiu festivalu nebude chybět ani sám Michal Prokop, kterého doprovodí kapela Framus Five. Mezi těmi, kteří coby jeho generační souputníci začínali svoji kariéru v 60. letech, bude legendární rockový písničkář Vladimír Mišík s kapelou ETC… Programový blok „Vzpomínka na Petra Skoumala“ připomene klavíristu a skladatele, který před půlstoletím začínal v divadelní dvojici s Janem Vodňanským a posléze se stal jedním z nejvyhledávanějších skladatelů rockových písní. Je autorem řady hitů i pro Michala Prokopa (mj. Kolej Yesterday, Než přijde dcera z diskotéky, Poprvé naposledy, Vedro nad Prahou, Stodolní) a je tedy pochopitelné, že zpěvák také v tomto programovém bloku vystoupí.

Mezi o generaci mladšími muzikanty, kteří zahrají na Krásných ztrátách live, bude Vlasta Redl. Moravského písničkáře, jehož mnohé písně zlidověly, si Michal Prokop pozval – stejně jako Vladimíra Mišíka – na svůj letošní, dlouho dopředu beznadějně vyprodaný vánoční koncert do Fora Karlín.

Velké zastoupení na festivalu Krásný ztráty live bude mít mladší generace zpěváků a hlavně zpěvaček. Lenka Dusilová se z frontmanky v 90. letech mimořádně oblíbené kapely Sluníčko přes spolupráci s Davidem Kollerem či Čechomorem vypracovala v originální tvůrkyni. Sára Vondrášková známá jako Never Sol je mladá zpěvačka a autorka, pracující na bázi melancholického elektronického popu.

Statek ve Všeticích je v pohodlném dosahu autem z hlavního města, nachází se 35 km jižně od Prahy. Pro návštěvníky, kteří budou chtít využít hromadnou dopravu, bude zajištěna kyvadlová doprava z vlakového a autobusového nádraží v Benešově, kam jezdí spoje z Prahy mnohokrát denně. K dispozici bude i taxi doprava. V prostorách areálu statku Všetice bude k dispozici hlídané stanové městečko se sociálním zařízením včetně sprch, s elektrickými zásuvkami a parkovištěm. Pro větší komfort návštěvníků budou připraveny maringotky. Další ubytování poskytnou penziony a hotely v okolí areálu. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal (www.ticketportal.cz). Prvních 300 ks dvoudenních vstupenek za cenu 590Kč / 690 Kč (vč. stanového městečka).

Čtěte také: Michal Prokop potřetí zve na festival Krásný ztráty live

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.