1 Trest pro KFC

KFC zakázalo ženě „kojit“ a přeřadilo ji na nižší pozici. Teď musí zaplatit 34 milionů

NOVÉ

Témata: ,

Americký řetězec rychlého občerstvení KFC je nucen zaplatit přes 1,5 milionu dolarů (přes 34 milionů korun) jedné ze svých bývalých zaměstnankyň, která pracovala na pobočce firmy ve státě Delaware. Důvodem je skutečnost, že ženě nedovolil dostatečně často odsávat její mateřské mléko, rozhodl podle agentury AP místní soud.

Americká média uvádějí, že společnost musí Autumn Lampkinsové vyplatit 25 tisíc dolarů jako náhradu škody a 1,5 milionu dolarů jako sankční náhradu škody. Dle případu jí nadřízení v restauracích KFC odsávání mateřského mléka natolik ztížili, že se ženě údajně přestalo tvořit. Z dokumentace vyplývá, že Lampkinsová byla najata jen několik měsíců poté, co se jí v roce 2014 narodilo dítě a mléko jí bylo dovoleno odsávat pouze jednou během desetihodinové směny. 

Podle dostupných informací byla žena přeřazena na nižší pozici i proto, že její spolupracovníci si stěžovali, že kvůli odsávání dostávala přestávku navíc. Právníci KFC se k případu zatím nevyjádřili.

Čtěte také: Zetor nakonec propustí nejvýše 180 zaměstnanců, méně než původně avizoval

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.