2 Sudetoněmecký sjezd

Koleje z Bavor do Prahy jsou z doby krále Klacka, míní Posselt. Premiér Söder pomůže s modernizací

, NOVÉ

Témata: , ,

Bavorský premiér Markus Söder na sudetoněmeckém sjezdu v bavorském Řezně (Regensburg) přislíbil, že vedle rozvíjení lepších vztahů s Českou republikou se zasadí také o modernizaci železničního spojení. Na bídný stav železničních cest mezi Bavorskem a Prahou už v sobotu upozornil nejvyšší politický představitel Němců vysídlených po válce z českých zemí Bernd Posselt.

Posselt v sobotu řekl, že když cestuje do Berlína nebo do Vídně, jedou vlaky po trati hodné 21. století. Poté uvedl, že i když některé koleje v Německu jsou ze století minulého či předminulého, tak ty směrem na Prahu jsou snad ještě z doby krále Klacka.

„Autem to do Prahy není tak špatné,“ řekl dnes Söder. „Ale v rámci ekologie je třeba klást důraz i na vlaky,“ uvedl s tím, že se pokusí situaci zlepšit. V této souvislosti dodal, že nejen Berlín stojí za návštěvu, protože i Praha je krásná.

České ministerstvo dopravy loni v prosinci uvedlo, že považuje vysokorychlostní železniční spojení z Prahy přes Plzeň do Mnichova za prioritu. Podobný postoj má i německé ministerstvo dopravy, které před časem povýšilo projekt elektrifikace a modernizace německé části spojení do nejvyšší, tedy naléhavé priority ve spolkovém plánu dopravních cest.

Momentálně je trať z Prahy do Plzně elektrifikovaná a dvojkolejná. Z Plzně přes Stod až na státní hranici vede ale pouze jedna kolej a trať tam elektrifikovaná není.

Čtěte také: Lékařský zázrak. Při narození vážila jen čtvrt kila, teď po pěti měsících opustila porodnici

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.