1 Předčasný porod

Lékařský zázrak. Při narození vážila jen čtvrt kila, teď po pěti měsících opustila porodnici

, NOVÉ

Témata: ,

Porodní hmotnost pouhých 265 gramů měla holčička, která přišla před pěti měsíci a dvěma týdny na svět ve městě Datteln na západě Německa. V pátek byla propuštěna domů s hmotností 3100 gramů, uvedla agentura DPA.

Podle dětské kliniky v Dattelnu je Sofia jedním z nejmenších přeživších předčasně narozených dětí vůbec. Dosavadní vývoj novorozence i vyhlídky na normální vývoj v budoucnu jsou velmi dobré, uvedla mluvčí nemocnice.

Teprve na konci minulého měsíce bylo oznámeno, že v kalifornském San Diegu byla po několika měsících po narození propuštěna domů zdravá dívka, která při porodu vážila pouhých 245 gramů. Podle údajů místní nemocnice je Saybie nejlehčím zaznamenaným přeživším novorozenětem na světě.

Záznamy o nejmenších novorozencích, kteří přežijí, jsou uchovávány na univerzitě v Iowě.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.