1 Počet zásilek stoupl

Kurýři před Vánocemi doručují o 120 procent víc zásilek než obvykle

NOVÉ

Témata:

Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období zvýšilo až o 120 procent. Špičku předpokládají v příštím týdnu, tedy od pondělí 11. prosince. Už teď je jasné, že objem doručených zásilek překoná loňský rok. Vyplývá to z aktuálních informací firem.

„Vzhledem ke zvýšenému počtu přepravovaných zásilek tedy může docházet i k prodloužení jejich dodací doby. Česká pošta však dělá vše pro to, aby byla co nejkratší. Ať už přijímáním brigádníků či vzájemnými výpomocemi zaměstnanců napříč celým podnikem,“ řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení České pošty. Podnik od září začal nabírat zhruba 3000 brigádníků a posílil počty zaměstnanců na přepážkách včetně víkendového provozu.

Pošta loni v největší špičce 19. prosince odbavila 328 700 balíků, letos tento výsledek překonala o 13 000 kusů již 20. listopadu. V běžném dni, například v květnu, doručuje denně kolem 152 000 balíků.

Kurýrní služba DPD zaznamenala v posledních dnech vysoký příliv nových zákazníků kvůli problémům s doručováním u jiných firem. Kvůli obavám z přetížení své sítě se ale rozhodla nové klienty nepřijímat. U těch stávajících přestala přijímat platby v hotovosti a přešla pouze na placení bankovním převodem. To má usnadnit celý proces na výdejních místech na depech.

E-shopy letos čekají rekordní vánoční tržby až 38 miliard korun. Posledním dnem, kdy je možné objednat zboží z e-shopu, aby dorazilo do Štědrého dne, je pondělí 18. prosince. Při objednávce v tento den garantuje doručení 90 procent internetových obchodů. O den později slibuje včasné dodání 74 procent e-shopů. Vyplývá to z údajů srovnávače cen Heureka.cz.

Čtěte také: Dopravci nestíhají. Poradíme, jak doručit balíky spolehlivě do Vánoc

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.