1 MDŽ i pro muže

Rakouské ministerstvo dalo ženám volno na MDŽ, dostanou ho i muži. Nelze je diskriminovat

, Nové

Témata: , ,

Aby se vyhnulo žalobám kvůli diskriminaci, hodlá rakouské ministerstvo zahraničí poskytnout svým mužským zaměstnancům 19. listopadu den volna. Ženy ve službách rakouské diplomacie totiž dostaly volno, kdy se připomínal Mezinárodní den žen. Informoval o tom list Die Presse.

Podle Die Presse byla ministryně Karin Kneisslová „takřka jedinou ženou v úřadu“. Většina zaměstnankyň ministerstva totiž podle něj využila možnosti a vzala si na Mezinárodní den žen volno. Do práce diplomatky a další ženy, které ve službách rakouského ministerstva zahraničí pracují, nemusely již minulý rok 8. března.

Ve snaze vyhnout se žalobám ze strany mužských zaměstnanců se ale nyní ministryně Kneisslová rozhodla, že možnost vzít si den volna dostane i mužská část zaměstnanců, a to na Mezinárodní den mužů, který se slaví 19. listopadu. Zatímco ženy si tak mohly tento rok prodloužit volnem víkend, muži takové štěstí mít nebudou. Den mužů totiž letos připadá na úterý.

List Die Presse upozornil, že si muži i ženy volno v příslušný den vzít mohou, ale nemusí. Pokud se rozhodnou strávit den mimo pracoviště, bude jim odečten z počtu dní dovolené, na kterou mají běžně nárok.

Čtěte také:Tesla šetří a chce prodávat online, pronajímatelé ji nechtějí pustit. Automobilka propouští i tisíce lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.