„Do hajzlu s Bidenem!“ Fotbalovým světem se šíří nespokojenost s prezidentem
NESPOKOJENOST OBČANŮ
V posledních dnech je na univerzitních hrách amerického fotbalu v USA často slyšet pokřik urážející současného prezidenta Joea Bidena. Volání „F*ck Joe Biden!“ (do hajzlu s Bidenem) zřejmě vzešel z nespokojenosti se způsobem, jakým Biden nařídil stažení vojáků z Afghánistánu, uvádí server časopisu Newsweek.
Urážlivá slova na adresu prezidenta zněla z tribun stadionů na několika utkáních od začátku září. Pokřik vypukl na zápase týmů Texas A&M Aggies a Kent State Golden Flashes, týmů Coastal Carolina Chanticleers a Citadel Bulldogs či zřejmě naposledy na zápase LSU Tigers a McNeese State University. Na sociálních sítích se šíří videa fanoušků vyjadřujících svou nespokojenost se šéfem Bílého domu.
FUCK JOE BIDEN CHANT IN DEATH VALLEY 🗣 @OldRowLSU pic.twitter.com/wS1yzbl7Yq
— Old Row Sports (@OldRowSports) September 12, 2021
🚨 NEW NATIONAL TREND 🚨
— Benny (@bennyjohnson) September 7, 2021
This weekend tens of thousands of people chanted “FU*K JOE BIDEN” at dozens of events across the country.
Joe Biden has become synonymous with “The Establishment” that destroys all joy in life. It is punk rock to fight against Joe.
This is a good trend pic.twitter.com/nQneU5KDpZ
Popularita Joea Bidena v poslední době silně klesá, zřejmě především v důsledku stažení vojsk z Afghánistánu a nevydařené evakuace, během které došlo na kábulském letišti k sebevražednému bombovému útoku, který si vyžádal životy nejméně 180 lidí, včetně 13 amerických vojáků.
Podle ankety deníku Washington Post a serveru ABC News je s Bidenovou prací spokojeno 44 procent Američanů: o 8 procent méně ve srovnání s květnem letošního roku. Vysloveně nespokojených je zase s Bidenem 51 procent Američanů, o 9 procent více oproti květnu.
Zatímco 77 procent Američanů podle stejné ankety schvaluje stažení vojsk z Afghánistánu, 60 procent z nich je nespokojeno se způsobem, jakým bylo provedeno.
Bidenově oblíbenost zřejmě nezvýší ani nedávno představený plán posílení proočkovanosti obyvatelstva USA proti covidu-19. Všechny americké firmy s více než 100 zaměstnanci budou muset od svých pracovníků vyžadovat očkování nebo týdenní testy na koronavirus. Toto opatření se týká asi 80 milionů Američanů. Povinné bude očkování pro zhruba 17 milionů pracovníků ve zdravotnických zařízeních, která využívají státní systém zdravotního zabezpečení Medicare a Medicaid. Očkování bude vyžadováno i od několika milionů zaměstnanců federální vlády a jejích externích spolupracovníků. Více jsme o tom psali zde.