1 SEBEVRAŽDY DĚTÍ

Počet sebevražd dětí je v Japonsku na 30letém maximu. Zabíjejí se kvůli rodině či šikaně

, NOVÉ

Témata: , ,

Počet dětských sebevražd v Japonsku je nejvyšší za posledních třicet let. Oproti minulému roku se jedná dokonce o pětinásobný nárůst. S odkazem na vyjádření japonského ministerstva školství o tom informuje BBC. 

Za roční období od dubna do května 2016/2017 došlo ke 250 sebevraždám dětí navštěvujících základní a střední školy. Jde o číslo pětkrát větší oproti minulému období a o největší od roku 1986.

Mezi důvody, které děti uváděly v dopisech na rozloučenou, patří rodinné problémy, strach o budoucnost či šikana. Podle zástupců škol však u celkem 140 případů není důvod známý, protože za sebou studenti žádný vzkaz nezanechali. 

Většina sebevražd se týká dětí navštěvujících střední školy, které děti v Japonsku obvykle navštěvují do věku 18 let. Zatímco celkový počet sebevražd v Japonsku v průběhu let stále klesá, počet těch dětských je stále velmi vysoký. Podle BBC patří sebevražda mezi nejčastější způsoby úmrtí mladých lidí. „Počet sebevražd studentů zůstává vysoký a to je znepokojující problém, který by se měl řešit,“ řekl po zveřejnění nejnovějších čísel Noriaki Kitazaki z ministerstva školství.


Čtěte dále: Ostrůvek v Japonsku nepozorovaně zmizel, dlouho si toho nikdo nevšiml

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.