Muž dorazil do nemocnice s protitankovou střelou v konečníku. Lékaři volali pyrotechniky

HOSPITALIZACE

Muž dorazil do nemocnice s protitankovou střelou v konečníku. Lékaři volali pyrotechniky
Muž tvrdil, že na střelu upadl. Ilustrační snímek. Foto: Shutterstock
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Kuriózní případ zranění řeší ve Velké Británii. Do Gloucestershire Royal Hospital v jihozápadní Anglii dorazil muž, který měl v řitním otvoru zaseknutý šest centimetrů široký a sedmnáct centimetrů dlouhý protitankový projektil z druhé světové války. Do nemocnice za ním zamířil policejní pyrotechnický tým, naštěstí ale střela neobsahovala trhavinu. O muži jako první psal britský deník The Sun.

Muž lékařům po přijetí do nemocnice tvrdil, že střelu našel, když u sebe doma uklízel. Údajně ji položil na zem, ale pak uklouzl a dopadl na ni tak nešťastně, že mu uvízla v těle. Muž je sběratelem memorabilií z druhé světové války.

Lékaři se obávali, že by střela mohla vybuchnout, a zavolali policii, která vyslala do nemocnice pyrotechnický tým. Nakonec ale projektil z muže lékaři odstranili ještě před příjezdem policistů. Ti střelu prověřili a převzali. „Byl to v podstatě kus kovu, takže nepředstavoval ohrožení na životě – aspoň ne pro kohokoliv jiného,“ uvedl pro The Sun nejmenovaný zdroj z policie. Střela sloužila k proražení pancéře tanků kinetickou silou.

„Různorodost objektů, které se ocitají lidem v konečnících, je neuvěřitelná, od vinných sklenic po lahve kečupu a části vysavačů. Bohužel to na pohotovosti vídáme dennodenně – ale nikdy jsem neslyšela o tom, že by se volala pyrotechnická jednotka,“ uvedla pro The Sun lékařka Carol Cooperová.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články