1 FEMINISMUS A EKONOMIE

Profesorka z Cambridge upozorňuje nahotou na nedostatek feminismu v ekonomii

, NOVÉ

Témata: , , ,

Sociální sítě upoutalo video nahé profesorky ekonomie z Cambridge, na němž má intimní partie přikryté pouze několika bankovkami. V nahrávce ekonomka Victoria Batemanová říká, že chce upozornit na nedostatečnou míru feminismu v ekonomické sféře.

V úvodu Batemanová označuje formu protestu za umění. „Pevně věřím v sílu umění, což vysvětluje, proč jsem se takhle oblékla,“ vysvětluje ekonomka a dodává, že „aby podpořila svůj argument, že ekonomové musí brát feminismus mnohem vážněji, přidala mu uměleckou váhu oblečením, které kombinuje symboly moderní doby“. Její sporé odění má znázorňovat feministické heslo Mé tělo, má volba (My body, my choice), zatímco využití bankovek symbolizuje ekonomii, zejména pak bankovky v hodnotě 20 liber, „na nichž je vyobrazen Adam Smith, který bývá považován za otce ekonomie“.

Podle Batemanové musí ekonomie přijmout myšlenky moderního feminismu, jinak nedojdeme k vyrovnané a udržitelné prosperitě. „Co mají ekonomie a feminismus společného? Odpověď je jednoduchá, ani náhodou ne dost. Dokud nebudou ekonomové přikládat feminismu větší váhu, ženská práva a svobody budou stále ohrožené,“ řekla Victoria Batemanová. Konkrétně vyjmenovává například práva sexuálních pracovnic či práva žen po celém světě na přístup k antikoncepci.

Není to poprvé, co zvolila Batemanová jako formu protestu nahotu. Podle deníku The Telegraph na protest proti výsledku britského referenda o vystoupení z EU přišla na akademickou konferenci univerzity nahá s nápisem na prsou a břiše „Brexit nechá Británii nahou“.


Čtěte dále: Do ruky zbraň nevzal. I tak český kněz zachránil na krvavé Volyni přes sto lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.