1 NEZAMĚSTNANOST ve francii

Macron posílal nezaměstnaného pro práci „přes ulici“. Mladík ji skutečně nalezl

, NOVÉ

Témata: , ,

Video zachycující francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který nezaměstnanému muži na ulici řekl, že „přejde ulici a najde mu práci“, se stalo virálním a vyvolalo rozporuplné reakce na prezidentovo chování. Pětadvacetiletý Francouz však ani ne po dvou týdnech práci skutečně nalezl, píše sever Deutsche Welle.

Nakonec se francouzský zahradník po práci v okolí, jak mu radil prezident, ani nemusel dívat. Ozvala se mu agentura zařizující dočasná zaměstnání a nabídla mu pozici řidiče autobusu. Mladík tak možná vyslyšel další radu prezidenta Macrona, že se nemá držet pouze práce ve svém oboru, ale poohlížet se i po dalších nabídkách. „Pokud jsi připravený a motivovaný k práci, v hotelech, kavárnách, na stavbách, všude mi lidé říkají, že hledají zaměstnance,“ řekl dříve muži prezident.

Čtěte také: VIDEO: Přejdu ulici a najdu ti práci, řekl prezident Macron nezaměstnanému

Muž údajně předtím hledal práci už několik měsíců. Nyní se k němu přihrnulo hned několik nabídek. „Jsem šťastný, protože budu dělat něco, co mám rád,“ řekl francouzské BMF TV.

Macron překvapil přímočarou reakcí

Kamery zachytily prezidenta Emmanuela Macrona při setkání s občany v Paříži, když se ho mladý nezaměstnaný muž ptal, co má ve své situaci dělat. Mladík se od prezidenta dočkal možná přímočařejší odpovědi, než čekal. „Stačí mi přejít ulici a najdu ti práci,“ řekl mu prezident s tím, že mu všichni zaměstnavatelé říkají, že zoufale hledají lidi.

Video rozhovoru, které pořídila stanice franceinfo, vyvolalo nejen na sociálních sítích diskuse. Řada lidí Macrona, kterému kritici přezdívají „prezident bohatých“, obviňovala z nedostatku sociálního cítění.

V červenci činila nezaměstnanost ve Francii 9,2 procenta. Průměr Evropské unie byl ve stejné době 6,8 procenta.

Čtěte dále: Bez solidarity opusťte Schengen, odřízneme vás od fondů, hrozí Macron odpůrcům Frontexu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Přece, ale možná pozdě. Jde o právo České republiky stavět jaderné elektrárny

Echo týdne: Staré pořádky, Blade Runner a ruská vražda ● Rozhovor: Musíme motivovat lidi, aby pracovali co nejdéle ● Esej: Quo vadis, Česko? ● Komentář: Proč se spokojíme s málem ● Fenomén: Když je pár víc než dva

 

Chtěli se mít líp Dlouhý pochod z Vajglova do Břidličné
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.