1 půlky opravený most

Kuriózní hraniční mostek. Německá půlka je opravená, česká nikoli

, NOVÉ

Témata: , ,

Poblíž německé vesnice Kühnhaide na samé hranici s Českou republikou stojí přes říčku Černá nedávno opravený most. Podivná je na něm ta věc, že je opravený jen z poloviny. Přibližně 200 let starý hraniční mostek poškodila v roce 2013 povodeň a zatímco v Německu se zasadili o jeho rekonstrukci, česká strana otálí. Silnice, která přes most vede, jí prý nepatří.

„Ústecký kraj bohužel finanční příspěvek odmítl,“ cituje starostu okresního města Marienberg Andrého Heinricha server TAG24. Právě pod Marienberg most na německé straně patří a město jej chtělo opravit. Neuspělo však ani s nabídkou na uhrazení rekonstrukce celého mostu, tvrdí starosta.

Nejbližší obcí na české straně je zhruba pět kilometrů vzdálený Načetín, který spadá do Ústeckého kraje. A ten se proti slovům německých představitelů ohradil. „Spojení Načetín – Načetín I – Kühnhaide bohužel neleží na silnici v majetku Ústeckého kraje,“ sdělila serveru iRozhlas.cz mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

„Dle informací z katastru nemovitostí je pozemek pod silnicí v majetku státního podniku Lesy České republiky, z toho lze odhadnout, že jde o veřejně přístupnou účelovou komunikaci. Z katastrální mapy a dostupných informací však není jasné, zda Lesy ČR jsou také vlastníkem mostu,“ přiblížila mluvčí. Lesy ČR uvedly, že se k věci vyjádří až po Novém roce.

Náklady na rekonstrukci vyšly podle TAG24 zhruba na 100 tisíc eur, tedy něco přes 2,5 milionu korun.

Čtěte také: Na most u stanice Vltavská mohou opět osobní auta

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

EchoPrime

od 249 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo v digitální podobě.

Více info
,