1 půlky opravený most

Kuriózní hraniční mostek. Německá půlka je opravená, česká nikoli

, NOVÉ

Témata: , ,

Poblíž německé vesnice Kühnhaide na samé hranici s Českou republikou stojí přes říčku Černá nedávno opravený most. Podivná je na něm ta věc, že je opravený jen z poloviny. Přibližně 200 let starý hraniční mostek poškodila v roce 2013 povodeň a zatímco v Německu se zasadili o jeho rekonstrukci, česká strana otálí. Silnice, která přes most vede, jí prý nepatří.

„Ústecký kraj bohužel finanční příspěvek odmítl,“ cituje starostu okresního města Marienberg Andrého Heinricha server TAG24. Právě pod Marienberg most na německé straně patří a město jej chtělo opravit. Neuspělo však ani s nabídkou na uhrazení rekonstrukce celého mostu, tvrdí starosta.

Nejbližší obcí na české straně je zhruba pět kilometrů vzdálený Načetín, který spadá do Ústeckého kraje. A ten se proti slovům německých představitelů ohradil. „Spojení Načetín – Načetín I – Kühnhaide bohužel neleží na silnici v majetku Ústeckého kraje,“ sdělila serveru iRozhlas.cz mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

„Dle informací z katastru nemovitostí je pozemek pod silnicí v majetku státního podniku Lesy České republiky, z toho lze odhadnout, že jde o veřejně přístupnou účelovou komunikaci. Z katastrální mapy a dostupných informací však není jasné, zda Lesy ČR jsou také vlastníkem mostu,“ přiblížila mluvčí. Lesy ČR uvedly, že se k věci vyjádří až po Novém roce.

Náklady na rekonstrukci vyšly podle TAG24 zhruba na 100 tisíc eur, tedy něco přes 2,5 milionu korun.

Čtěte také: Na most u stanice Vltavská mohou opět osobní auta

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo přináší nejdůležitější společenské události doma i ve světě, jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Digitální Týdeník Echo + komentáře Echo24.cz

od 199 Kč

Získejte plnou verzi jedinečných komentářů, esejí, exkluzivní analýzy a rozhovory s inspirativními osobnostmi a další klíčové texty Echo24.cz

Více info
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.