1 Neobvyklý nález

V Egyptě našli sfingu z dynastie Ptolemaiovců

, NOVÉ

Témata: ,

Egyptští archeologové objevili ve městě Asuán na jihu země sochu sfingy. Informuje o tom server BBC s odvoláním na místní ministerstvo pro památky. Podle odhadů pochází socha z období dynastie Ptolemaiovců, která v Egyptě vládla přibližně od roku 323 před naším letopočtem do roku 30 př. n. l., kdy jej dobyli Římané.

Ministerstvo uvedlo, že sfinga, mýtické stvoření s tělem lva a hlavou člověka, z Asuánu je z pískovce. Sochu nalezli v chrámu Kom Ombo během prací, jejichž cílem bylo zabránit pronikání spodních vod do tohoto naleziště. Její rozměry činí asi 38 centimetrů na výšku a 28 centimetrů na šířku.

Podle Abdula Moneima Saeda z resortu pro památky bude třeba „dalších studií sfingy, aby bylo možné zjistit více o jejím účelu“. Mimoto byly nedávno objeveny dva reliéfy krále Ptolemaia V. z téhož materiálu.

Egypt doufá, že podobné archeologické nálezy posílí příliv turistů, kterých v období nestability po revoluci z roku 2011 výrazně ubylo.

Čtěte také: V Egyptě byla objevena 4000 let stará keramická dílna

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.