1 Telefony of Huawei

Huawei v ČR loni za 11 měsíců zvýšil prodej mobilů o 19 procent

, NOVÉ

Témata: , ,

Čínský výrobce Huawei loni za 11 měsíců zvýšil v Česku prodej chytrých mobilních telefonů o 19 procent na 552.000 zařízení. Vyplývá to z údajů analytické společnosti GfK, které ČTK poskytla česká pobočka Huawei.

V polovině prosince Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varoval před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Varování se ale týkalo jen kritické infrastruktury, a nikoliv mobilních telefonů.

Nejlépe se v minulém roce prodávaly modely Y6 Prime 2018 a P20 lite. Huawei loni patřila ke třem nejprodávanějším značkám mobilů na českém trhu. Prvenství patří korejskému Samsungu. Čísla za celý rok ještě nejsou k dispozici.

V Česku funguje samostatné zastoupení Huawei, které podléhá centrále v Polsku. Ta zastřešuje trhy v regionu střední, východní a severní Evropy. Huawei v ČR na konci roku 2017 zaměstnávala 275 lidí, což je o 55 méně než rok předtím. Tržby z prodeje zboží stouply o 1,1 miliardy na 5,4 miliardy korun.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Huawei ovládl českou politickou scénu. Čína mluví o výmyslech západu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.