Konec nadějí. Slavia prohrála s Interem Milán 1:3. Na tribuně fandil i Zeman

liga mistrů

Konec nadějí. Slavia prohrála s Interem Milán 1:3. Na tribuně fandil i ZemanNOVÉ 1

Fotbalisté Slavie prohráli v předposledním pátém kole Ligy mistrů s Interem Milán 1:3 a v tabulce už nemohou skončit lépe než poslední. Před závěrečným duelem skupiny F Pražané přišli o naději na postup i na třetí místo, které znamená účast v jarní fázi Evropské ligy. Na tribuně Slavii fandil i prezident Miloš Zeman s dcerou Kateřinou, kancléřem Vratislavem Mynářem a jeho ženou Alex.

Hosty poslal v Edenu v 19. minutě do vedení Lautaro Martínez, v 37. minutě srovnal z penalty Tomáš Souček poté, co rozhodčí odvolal předchozí gól hostů. Devět minut před koncem rozhodl Romelu Lukaku a pojistku přidal v 88. minutě Martínez.

Slavia prohrála i třetí domácí zápas skupiny a po pěti duelech má na kontě jen dva body za dvě venkovní remízy. Inter se posunul na druhé místo před Dortmund, na jehož hřišti český šampion za dva týdny uzavře své vystoupení ve skupině.

Slavia Praha - Inter Milán 1:3 (1:1)

Branky: 37. Souček z pen. - 19. a 88. Martínez, 81. Lukaku. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Gil (video, všichni Pol.). ŽK: Kúdela - Vecino, Martínez, Conte (trenér). Diváci: 19.370 (vyprodáno).

Sestavy:

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych (83. Takács), Bořil - Souček, Hušbauer (70. Zelený) - Masopust, Stanciu (58. Traoré), Ševčík - Olayinka. Trenér: Trpišovský.

Inter: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva, Vecino (80. Esposito), Valero (77. Gagliardini), Brozovič, Biraghi (76. Lazaro) - Lukaku, Martínez. Trenér: Conte.