1 STEVE BANNON V LÁNECH

Zeman přijal v Lánech bývalého Trumpova stratéga Bannona

, , NOVÉ

Témata: , , ,

Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech bývalého Trumpova stratéga Steva Bannona, který je považován za strůjce úspěchu amerického prezidenta ve volbách. Spolu s ním Zemana navštívil německý poslanec Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň. Informoval o tom mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Steve Bannon přicestoval do České republiky po sobotní návštěvě v Itálii, kde promluvil na konferenci, kterou podle agentury AP pořádala jedna z menších stran italské krajní pravice. Tam byl Bannon dotázán, zda je sílící ultrapravicové populistické hnutí novou elitou. „Vlastenci v tomto populistickém hnutí jsou novou elitou“, odpověděl. Chválil také současnou italskou vládu.

Bannon patřil k Trumpovým nejbližším spolupracovníkům během prezidentské kampaně a prvních měsíců v úřadě. Po Trumpově volebním vítězství v Bílém domě zastával funkci strategického poradce. Z té byl po mnoha kontroverzích odvolán loni v srpnu v době, kdy Trump čelil silné kritice kvůli reakci na násilnosti ve Virginii vyprovokované bělošskými rasisty.

Čtěte také: Populistickou revoltu už nikdo nezastaví, říká Bannon

Petr Bystroň je český emigrant, který v roce 1987 s rodiči odešel z Československa. V Mnichově pracoval v akademické sféře. Od roku 2015 byl v čele bavorské zemské organizace AfD, o dva roky později byl za tuto protiimigrační stranu zvolen jako poslanec do Spolkového sněmu v Berlíně.

Čtěte dále: Bannon: Ultrapravicoví vlastenci jsou novou elitou Evropy

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.