1 Mrtví na Ukrajině

Za posledních 24 hodin zemřelo ve válečné ukrajinské zóně pět lidí. Nejkrvavější bilance od prosince

, NOVÉ

Témata: , , ,

Čtyři separatisté a jeden ukrajinský voják byli za posledních 24 hodin zabiti na východě Ukrajiny, který sužuje ozbrojený konflikt mezi proruskými separatisty a silami věrnými Kyjevu. Oznámily to dnes  bojující strany. Jde o nejhorší bilanci od uzavření zatím posledního křehkého příměří z 29. prosince.

Čtyři vzbouřenci byli zabiti v pátek při ostřelování ukrajinskými silami na jihu Doněcké oblasti, řekl AFP jeden z velitelů separatistů Eduard Basurin. Mezi civilisty si podle něj útok nevyžádal žádné raněné.

Mluvčí ukrajinského ministerstva obrany Dmytro Hycyljak dnes oznámil, že jeden ukrajinský voják byl v pátek večer zabit při „provokační střelbě“ povstalců na ukrajinské pozice.

Konflikt na východní Ukrajině, který se rozhořel v roce 2014 po ruské anexi Krymu, si dosud vyžádal odhadem téměř 13 000 mrtvých.

Zatím poslední klid zbraní vstoupil v platnost v noci na 29. prosince v souvislosti s novoročními svátky. Od počátku se obě strany obviňovaly z jeho porušování. V plné míře nebylo dodržováno ani předchozích více než 20 příměří uzavřených od vypuknutí bojů v Donbasu na jaře 2014.

Čtěte také: Za pět let deset tisíc mrtvých. Petříček tvrdě odsoudil ruskou agresi vůči Ukrajině

,