Za posledních 24 hodin zemřelo ve válečné ukrajinské zóně pět lidí. Nejkrvavější bilance od prosince

Za posledních 24 hodin zemřelo ve válečné ukrajinské zóně pět lidí. Nejkrvavější bilance od prosinceNOVÉ
Svět

Mrtví na Ukrajině

Echo24

Čtyři separatisté a jeden ukrajinský voják byli za posledních 24 hodin zabiti na východě Ukrajiny, který sužuje ozbrojený konflikt mezi proruskými separatisty a silami věrnými Kyjevu. Oznámily to dnes  bojující strany. Jde o nejhorší bilanci od uzavření zatím posledního křehkého příměří z 29. prosince.

Čtyři vzbouřenci byli zabiti v pátek při ostřelování ukrajinskými silami na jihu Doněcké oblasti, řekl AFP jeden z velitelů separatistů Eduard Basurin. Mezi civilisty si podle něj útok nevyžádal žádné raněné.

Mluvčí ukrajinského ministerstva obrany Dmytro Hycyljak dnes oznámil, že jeden ukrajinský voják byl v pátek večer zabit při „provokační střelbě“ povstalců na ukrajinské pozice.

Konflikt na východní Ukrajině, který se rozhořel v roce 2014 po ruské anexi Krymu, si dosud vyžádal odhadem téměř 13 000 mrtvých.

Zatím poslední klid zbraní vstoupil v platnost v noci na 29. prosince v souvislosti s novoročními svátky. Od počátku se obě strany obviňovaly z jeho porušování. V plné míře nebylo dodržováno ani předchozích více než 20 příměří uzavřených od vypuknutí bojů v Donbasu na jaře 2014.

Čtěte také: Za pět let deset tisíc mrtvých. Petříček tvrdě odsoudil ruskou agresi vůči Ukrajině

Související články